24/07/2018 (17:00) BUSYMAN DAY

Čas vyjet si zalyžovat

První měsíce roku se vždy nesou ve znamení zimních sportů a mezi ty nejklasičtější se počítá lyžování. Zatímco snowboardy se staly spíše doménou dobrodruhů, lyže platí za znak vyšší životní úrovně a komfortnějšího stylu. Není proto divu, že se objevují I zcela luxusní edice lyžařského načiní. Pojďme si je probrat ať víme co je to nejdražší, nejstylovější a nejluxusnější:

Pokud jste majitely automobilu Bentley či špičkových hodinek Hublot neměli byste minout švýcarskou prémiovou lyžařskou dílnu Zai. Simon Jacomet, dlouholetý lyžařský instruktor ve Švýcarsku, který vystudoval umění ve Florencii, totiž jakožto hlavní designér připravil pro letošní sezónu dvě novinky. Edici lyží právě pro značky Betley a Hublet.

Lyže obou edic se od sebe moc neliší, jsou ultra lehké, maximálně rychlé, provedené v temných barvých a vyrobené z karbonových vláken. Na jedněch máte decentní logo automobilky na druhé edici logo hodinek. Cena přes sto tisíc korun.

Pokud volíte klasiku spíše než nejmodernější technologie, zvolte značku Boheme. Tři truhláři na jihovýchodě Francie ve své dílničce připravují opravdu luxusní lyže pro nejbohatší fanoušky tohoto sportu. Jak už jejich profese napovídá jedná se o dřevěné lyže z těch nejexotičtějších a nejvzácnějších dřevin. Ročně vyrobí jen okolo 600 párů lyží. Všechny s jasnou dřevěnou strukturou a ještě jasnějším logem bílého lva u patky lyže. Cena začíná kolem padesáti tisíc korun.

Ovšem oproti tomu úplně nejdražší lyže jsou od značky Lacroix, které se přirovnávají ke šperkům. Jejich výrobci nejsou žádní tesaři ani truhláří ale spíše metalurgové. Pracují s titanem jakožto základní surovinou pro výrobu lyže a následně je vylepšují bílým zlatem a diamanty. Cena sem ůže vyšplhat až k milionu korun za pár. Prý se ale o jejich jízdních vlastnostech moc nemluví, protože by zde superlativa nebyla na místě.

Pokud ještě nejste přesvědčeni o tom, že je chytré investovat do lyží stejné peníze jako do auta, nemusíte zoufat. Už i v Česku existují půjčovny luxusních lyží. Takovou službu nabízejí například stránky www.pujcovna-lyzi.com. Zde si lze pronajmout luxusní lyže například za 300 euro na týden a to přece jde.