O nás

Busyman.cz, byl založen Filipem Majorem v roce 2010. Tehdy se na našem trhu problematika startupů jen velmi zřídka diskutovala a tak to byl krok trochu do neznáma. Nikým se neinspiroval, jen reflektoval poptávku, která v tu dobu neměla nikde místo, kde by se centralizovala a přehledným a bezpečným způsobem mohla vznikat jakýkoliv interakce začínajících podnikatelů a investorů.

Dnes uplynulo již téměř osm let a doba hodně pokročila kupředu, stejně tak i infrastruktura, která se snaží plnit podobné poslání, jako je to naše. Dnes již existuje řada inkubátorů, coworkingových center, podpůrných fondů, crowdfundingu, ale… Jedna věc tomu celému ale chybí, a tou je skutečná a dlouhodobá osobní vazba mezi autorem projektu a jeho podporovatelelm. Proto se stále držíme stejné myšlenky jako na počátku a to je, že úspěch je především o lidech, o jejich osobnosti a dovednostech a nasazení. To platí nejen pro startupisty, ale i pro investory/parťáky, se kterými je propujujeme.

Vize do budoucna

Častokrát slýcháme, že budoucnost světa patří robotům a umělé inteligenci, která ohrozí práci milionů lidí na naší planetě a přinese do naší společnosti mnoho změn. Tento scénář je realistický a je nutné na nej být připraven. Máme ale také jednu dobrou zprávu, je to vlastně naše prvotní myšlenka, na které je Busyman postaven: unikátní lidská myšlenka, která intuicí vznikla v mysli autora převratného projektu bude mít v budoucnu tu největší hodnotu. Ano, roboti nám ji pomohou realizovat mnohem efektivněji, ale pevně věříme, že hodnota myšlenky bude v dohledné době na prvním místě.

Naší dlouhodobou vizí je vytvářet digitální infrastrukturu pro autory projektů a naše investory, která jim umožní mnohem efektivnější a bezpečnější propojení mezi převratnou myšlenkou a potřebnými zdroji pro její realizaci. Představte si intuitivní prostředí, které umožní autorům chránit své nápady, získat potřebné finanční zdroje ale zejména nenahraditelné zkušenosti profesionálních investorů. Na druhé straně, investoři mohou jednoduše investovat do nápadu v jakékoliv části naší planety, sledovat vývoj jejich investice a své investice obchodovat. To je Busyman 2.0.

Tým Busyman

 • Major
  Filip
  Zakladatel / Partner
  K čemu jsou peníze? Úspěšný člověk je pro mě ten, co ráno vstane, večer jde spát a mezitím dělá, co chce.

  Před téměř 8 lety jsem podstoupil svoji první pracovní zkušenost, díky které jsem si uvědomil, že bych raději svoji profesní budoucnost trávil něčím, co mě bude opravdu naplňovat a co mi bude umožňovat žít svobodně. Proto jsem se rozhodl začít podnikat a z řady myšlenek, které mě tehdy napadly, jsem vybral jednu- Busyman. Věřil jsem totiž, že lidí, které mají podobné uvažování a potřeby, je více, a že tak mohu díky této platformě i jim umožnit žít životem, který si přejí.

  Dnes se soustřeďuji na to, co mě baví opravdu nejvíc a to je strategie kolem projektu Busyman jako takového a servis Busyman Clubu.

  Baví mě jednání s inspirativními lidmi, kteří pravidelně navštěvují naši kancelář, baví mě společně s týmem vymýšlet nové věci a těšit se z úspěchů našich klientů.

 • Brody
  Jan
  Partner
  K úspěchu v podnikání jsou zapotřebí dvě veci: správná myšlenka a vytrvalost. Ten kdo vytrvá, i když je vše ztraceno, vyhrává.

  Busyman je platforma, která pomáhá lidem být svobodnými a nezávislými. To přesně jsem hledal i já. Po více než deseti letech v roli zaměstance jsem měl chuť dělat věci po svém, pomáhat vytvářet něco co má smysl. Je neuvěřitelně inspirující poslouchat lidi, kteří za námi přicházejí s jejich vlatními nápady a myšlenkami. Pomáháme jim je formovat a realizovat. Vytváříme tak spolu s nimi naši společnou budoucnost, a to je co mě nejvíc baví. Je fascinující vidět pouhou myšlenku jak se v čase zhmotní do reality. Když je myšlenka navíc ještě pozitivní, tak není víc co si přát.

 • Kočí
  Jakub
  Partner
  Až se Vám jednou v hlavě promítne celý Váš život, tak ať je na co koukat!

  Úspěchu se vždy snažím docílit s pokorou a cílevědomostí. Baví mě finanční management a rozvoj nových věcí, ve světe podnikání a investování se pohybuji více jak 10 let. Po úspěšném exitu z částečně rodinného projektu jsem stál před velmi zásadní otázkou kam dál. Příležitost stát se ptnerem Busymana spolu s Michalem, byla velmi zlomová, jelikož se nám otevřely zcela nové příležitosti. Díky Busymanovi mohu své zkušenosti zúročit a věnovat energii tam, kde to má smysl.

 • Folk
  Michal
  Partner
  The only easy day was yesterday.

  Od dětství rád buduji a tvořím nepřeberné množství věcí a na základě svých zkušeností věřím v disciplínu a tvrdou práci. Svou dosavadní pracovní kariéru, jsem zasvětil stavařině. Vybudovat s kolegy z ničeho, něco, co tu bude desítky let, je skvělý pocit. A tady je paralela s Busymanem a za mě i jeden z hlavních důvodů, proč jsme s Jakubem do Busymana vstoupili. Pomoci vytvořit z pouhé myšlenky, reálný fungující projekt, je k nezaplacení. Hlavně když kolem sebe vidíte fungující tým lidí, kteří si jdou za svým cílem, i přes všechny starosti všedních dní.

 • Domitra
  Jakub
  Executive Director
  What we do in life, echoes in eternity.

  Vždy jsem v životě chtěl dělat věci tak trochu po svém, ale nikdy sám. Volnost a seberealizace jsou pro mne velmi důležité. V rámci Busymana mám na starosti komunikaci a přípravu projektů pro investory, vnitřní koordinaci a reprezetování Busymana  na konferencích. Pokud tedy zvažujete zkusit se svým projektem oslovit investory, s velkou pravděpodobností budete jednat právě se mnou. Pracoval jsem v oblasti strojírenství ale i financí, přičemž zkušenosti z obou těchto oborů kombinuji a uplatňuji v oblasti startupů.

 • Zvěřina
  Martin
  Advisor
  Dobrý nápad nestačí, důležitá je správná realizace.

  Přesto že jsem vzděláním technik - strojař, působím celý život v obchodě a mé technické vzdělání a zvídavost mi napomáhá věcem lépe porozumět ze všech stran. Jak v profesním, tak soukromém životě uplatňuji zdravý selský rozum, který upřednostňuji nad pouhou formou, což se mi zatím vždy vyplatilo. Při spolupráci s platformou busyman.cz mne nejvíce baví seznamovat se s lidmi kteří přináší technologické inovace a někdy i převratné vynálezy. Od geniálního nápadu k úspěšnému byznysu je velmi dlouhá cesta. V busyman.cz Vám pomáháme dojít úspěšně do cíle.