Kdo jsme

Busyman.cz založil v roce 2010 Filip Major, při svém studiu na univerzitě. Tehdy bylo třeba vytvořit "místo", kde by docházelo přehledným a bezpečným způsobem k interakci začínajících podnikatelů/startupů a tzv. andělských investorů, kteří zde hledají unikátní produkty a služby, které by podpořili v jejich vzniku, uvedení na trh, nebo růstu.

Původní idea, kdy začínající podnikatelé hledají nejen peníze, ale především zkušeného parťáka, který jim pomůže se podstatně rychleji posouvat kupředu, zůstává i dnes, ale postupně se rozšiřuje o celou řadu dalších služeb a možností, které pomáhají podnikatelům s celým STARTUP LIFE CYCLE. Od přípravy na podnikání samotné, revizi fungování firmy, mentoring, získání těch nejvhodnějších partnerů, investorů, distribučních kanálů, až po potenciální kupce (exit) v podobě velkých institucí, které jsou na Busyman.cz navázány.

Ani po 10 letech na trhu nechceme, aby se vytratil náš osobní přístup a srdce, které se snažíme dávat do všeho, co děláme. Vstříc moderní době však i nás čeká významný přerod směrem k digitalizaci a automatizaci postupů, na kterých současný Busyman stojí. Plánujeme tak násobně zefektivnit naše činnosti a umožnit tak mnohem většímu počtu startupů i investorů efektivně využívat naše služby a dosáhnout ještě vyššího nových úspěšných firem, kterým jsme pomohli na svět. To je Busyman 2.0

Filip Major, zakladatel.

Rozvíjíme startupy,
propojujeme je s chytrými penězi
od angel investorů a strategických partnerů

 • Founder & Partner
  Filip
  Major
  K čemu jsou peníze? Úspěšný člověk je pro mě ten, kdo ráno vstane, večer jde spát a mezitím dělá, co chce.

  Můj "vnitřní hlas" vždy toužil po spojení kreativy a businessu, z technologicko-kreativního prostředí, kdy jsem dělal na projektech pro přední světové automobilky (VW, Audi, Lamborghini, Ferrari, AC Cars a další...), jsem se dostal až k roli idea makera a vzniku Busyman.cz, který mě každým dnem naplňuje a kde mám možnost upotřebit vše, co jsem se kdy naučil a spojit s přímočarým businessem. Dnes se soustřeďuji na celkové směrování projektu, péči o Busyman Club, přípravu technologického posunu naší platformy, a co mě stále baví je společně s týmem vymýšlet nové věci pro celkové zlepšení našich služeb a na konci dne se těšit z úspěchů našich klientů.

 • Partner
  Jakub
  Kočí
  Až se Vám jednou v hlavě promítne celý Váš život, tak ať je na co koukat!

  Úspěchu se vždy snažím docílit s pokorou a cílevědomostí. Baví mě finanční management a rozvoj nových věcí, ve světe podnikání a investování se pohybuji více jak 10 let. Po úspěšném exitu z částečně rodinného projektu jsem stál před velmi zásadní otázkou - kam dál. Příležitost stát se partnerem Busymana spolu s Michalem byla velmi zlomová, jelikož se nám otevřely zcela nové příležitosti. Díky Busyman.cz mohu své zkušenosti zúročit a věnovat energii tam, kde to má smysl.

 • Executive Director
  Jakub
  Domitra
  What we do in life, echoes in eternity.

  Vždy jsem v životě chtěl dělat věci tak trochu po svém, ale nikdy sám. Volnost a seberealizace jsou pro mne velmi důležité. V rámci Busymana mám na starosti komunikaci a přípravu projektů pro investory, vnitřní koordinaci a reprezentování firmy na konferencích. Pokud tedy zvažujete zkusit se svým projektem oslovit investory, s velkou pravděpodobností budete jednat právě se mnou. Pracoval jsem v oblasti strojírenství, ale i financí, přičemž zkušenosti z obou těchto oborů kombinuji a uplatňuji v oblasti startupů.

 • Strategic Advisor
  Jaroslav
  Weis
  Nelituj ničeho, co jsi udělal. Lituj pouze toho, co jsi neudělal, když jsi měl šanci.

  Původním vzděláním a profilací jsem sportovní manager. Přes 15 let jsem se pohyboval v obchodních odděleních a managementu mezinárodních firem. To mi dalo nenahraditelnou školu velkého businessu, kterou se v posledních 3 letech snažím přenést do prostředí startupů. Jsem ryzí pragmatik, který hledá příležitosti i tam, kde to ostatní již vzdali. Baví mě odhalování potenciálu, hledání synergií a cest k propojování lidí i firem. Ze sportu si nesu tah na branku, disciplínu a bojovného ducha. Z velkého businessu zase profesionální deformací, že za vším vidím čísla. Ne nadarmo mi kolegové říkali "chodící kalkulačka". Business totiž nekončí vystavením faktury, ale momentem, kdy vám přijdou peníze na účet. Stejně jako ve sportu není gól, když je míč v brance, ale až když rozhodčí zapíská!

 • Analyst Specialist
  Ondřej
  Lipold
  Člověk by měl především dělat to co mu dává smysl, ostatní vyplyne samo.

  Vždy mě fascinovalo tvoření nových věcí, přicházení na to, jak dělat věci lépe a efektivněji a skrze to pomáhat společnosti. Proto je pro mě přitažlivý koncept startupů, jehož cílem je z mého pohledu dostat na trh efektivnější a inovativnější řešení, než je to stávající. Toto řešení je většinou spojeno s vyšší myšlenkou, nebo nějakým společenským přesahem což je jeden z dalších důvodů mého zájmu v dané téma. To byla také motivace pro vytvoření mé diplomové práce na téma startupový ekosystém v ČR, skrze kterou jsem se připojil k týmu Busyman. Nyní v Busyman pracuji na interním projektu a společně s Kubou reviduji příchozí projekty a pomáhám jim vypracovávat materiály pro investory.

 • Marketing & Events
  Alena
  Barnová
  #energienarozdavani

  V marketingovém odvětví se pohybuji 9 let a získala jsem praxi, jak ze strany klientů, tak ze strany reklamní agentury nebo na volné noze. Prošla jsem si celou řadou projektů, kde jsem získala zkušenosti, jak v online i offline marketingu, mezinárodním SEO, ale také třeba v event managementu nebo online HR kampaních. Podílela jsem se na přípravách marketingových strategií zaměřených na B2C i B2B a ráda využívám i „selský“ rozum a určitou dávku emocí, které jsou v každém byznyse také potřeba. :) Řídím projekty od A do Z. V týmu Busyman mám na starosti Busyman akce a také celkový marketing a určitou část firemní kultury.

 • Advisor
  Martin
  Zvěřina
  Dobrý nápad nestačí, důležitá je správná realizace.

  Přestože jsem vzděláním technik-strojař, působím celý život v obchodě a mé technické vzdělání a zvídavost mi napomáhá věcem lépe porozumět po všech stránkách. Jak v profesním, tak soukromém životě uplatňuji zdravý selský rozum, který upřednostňuji před pouhou formou, což se mi zatím vždy vyplatilo. Při spolupráci s platformou busyman.cz mne nejvíce baví seznamovat se s lidmi, kteří přináší technologické inovace a někdy i převratné vynálezy. Od geniálního nápadu k úspěšnému byznysu je velmi dlouhá cesta. V busyman.cz Vám pomáháme dojít úspěšně do cíle.

od roku 2010

1000+ investorů

300+ mio Kč investováno

120+ realizací

Busyman

Chcete mít přehled o novinkách a akcí jako první? Stáhněte si naši App Busyman
Google Play App Store

Busyman.cz a jeho provozovatelé neposkytují služby investičního poradenství ve smyslu zákona č. 256/2004. Neposkytují poradenství pro trh s akciemi a cennými papíry. Dále také Busyman.cz, ani jeho provozovatelé, neručí za obsah zobrazených informací vložených samotnými inzerenty na internetové stránky Busyman.cz.

Tento portál provozuje společnost:
Genesis Invest s.r.o.
Haštalská 1072/6
110 00 Praha 1 - Staré Město

zapsaná pod C 175775 u Městského soudu v Praze. IČ: 24804185

© 2010 - 2020 Genesis Invest s.r.o.