O nás

Společnost Busyman.cz založil Filip Major v roce 2010. Tehdy se na našem trhu problematika startupů objevovala jen velmi zřídka, a byl to tak trochu krok do neznáma. Filip neměl z čeho vycházet, a proto reagoval na poptávku, která v tu dobu neměla vhodné prostředí pro další rozvoj. Bylo třeba vytvořit "místo", kde by docházelo přehledným a bezpečným způsobem k interakci začínajících podnikatelů, projektů a investorů.

Uplynulo pár let a doba se výrazným způsobem změnila. Již nejsme jedinou firmou, která se snaží plnit toto poslání. Existuje řada inkubátorů, coworkingových center, podpůrných fondů, crowdfundingů. Ale jedna věc stále chybí, a tou je skutečná, dlouhodobá osobní vazba mezi autorem projektu a jeho podporovatelem. Proto se stále držíme stejné myšlenky jako na počátku – úspěch je totiž především o lidech, jejich osobnosti, dovednostech a nasazení.
A to platí nejen pro startupisty, ale i pro investory a strategické partnery, se kterými je propojujeme
.

Vize do budoucna

Častokrát slýcháme, že budoucnost světa patří robotům a umělé inteligenci, která ohrozí práci milionů lidí na naší planetě a přinese do naší společnosti mnoho změn. Tento scénář je realistický a je nutné na něj být připraven. Máme ale také jednu dobrou zprávu. Je to vlastně naše prvotní myšlenka, na které je Busyman postavený. I v budoucnu bude mít tu nejvyšší hodnotu unikátní lidská myšlenka, která určitou intuicí vznikla právě v mysli autora převratného projektu. Ano, roboti nám ji pomohou realizovat mnohem efektivněji, ale pevně věříme, že hodnota nápadu bude vždy na prvním místě.

Naší dlouhodobou vizí je vytvářet pro autory projektů a naše investory takovou online & offline infrastrukturu, která jim umožní mnohem efektivnější a bezpečnější propojení mezi převratnou myšlenkou a potřebnými zdroji pro její realizaci.

Představte si intuitivní prostředí, které umožní autorům chránit své nápady, získat potřebné finanční zdroje a zejména nenahraditelné zkušenosti profesionálních investorů. Na druhé straně investoři mohou jednoduše vkládat finanční prostředky do vybraného projektu v jakékoliv části naší planety, sledovat vývoj svých investic a také s nimi obchodovat.

To je Busyman 2.0.

 

Tým Busyman

 • Major
  Filip
  Zakladatel / Partner
  K čemu jsou peníze? Úspěšný člověk je pro mě ten, kdo ráno vstane, večer jde spát a mezitím dělá, co chce.

  Před pár lety jsem podstoupil svoji první pracovní zkušenost, díky které jsem si uvědomil, že bych raději svoji profesní budoucnost trávil něčím, co mě bude opravdu naplňovat a co mi bude umožňovat žít svobodně. Proto jsem se rozhodl začít podnikat a z řady myšlenek, které mě tehdy napadly, jsem vybral jednu - Busyman. Věřil jsem totiž, že lidí, kteří mají podobné uvažování a potřeby, je více, a že tak mohu díky této platformě i jim umožnit žít životem, který si přejí.

  Dnes se soustřeďuji na to, co mě baví opravdu nejvíc, a to je strategie projektu Busyman jako takového a servis Busyman Clubu.

  Baví mě jednání s inspirativními lidmi, kteří pravidelně navštěvují naši kancelář, baví mě společně s týmem vymýšlet nové věci a těšit se z úspěchů našich klientů.

 • Brody
  Jan
  Partner
  K úspěchu v podnikání jsou zapotřebí dvě věci: správná myšlenka a vytrvalost. Ten, kdo vytrvá, i když je vše ztraceno, vyhrává.

  Busyman je platforma, která pomáhá lidem být svobodnými a nezávislými. To přesně jsem hledal i já. Po více než deseti letech v roli zaměstance jsem měl chuť dělat věci po svém, pomáhat vytvářet něco, co má smysl. Je neuvěřitelně inspirující poslouchat lidi, kteří za námi přicházejí se svými vlastními nápady a myšlenkami. Pomáháme jim je formovat a realizovat. Vytváříme tak spolu s nimi naši společnou budoucnost a právě to mě nejvíc baví. Je fascinující vidět pouhou myšlenku, jak se v čase zhmotní do reality. Když jde navíc o myšlenku pozitivní, není víc co si přát.

 • Kočí
  Jakub
  Partner
  Až se Vám jednou v hlavě promítne celý Váš život, tak ať je na co koukat!

  Úspěchu se vždy snažím docílit s pokorou a cílevědomostí. Baví mě finanční management a rozvoj nových věcí, ve světe podnikání a investování se pohybuji více jak 10 let. Po úspěšném exitu z částečně rodinného projektu jsem stál před velmi zásadní otázkou - kam dál. Příležitost stát se partnerem Busymana spolu s Michalem byla velmi zlomová, jelikož se nám otevřely zcela nové příležitosti. Díky Busyman.cz mohu své zkušenosti zúročit a věnovat energii tam, kde to má smysl.

 • Folk
  Michal
  Partner
  The only easy day was yesterday.

  Od dětství rád buduji a tvořím nepřeberné množství věcí a na základě svých zkušeností věřím v disciplínu a tvrdou práci. Svou dosavadní pracovní kariéru jsem zasvětil stavařině. Vybudovat s kolegy z ničeho něco, co tu bude desítky let, je skvělý pocit. A tady je paralela s Busymanem a za mě i jeden z hlavních důvodů, proč jsme s Jakubem do Busymanu vstoupili. Pomoci vytvořit z pouhé myšlenky reálný, fungující projekt, to je k nezaplacení. Hlavně když kolem sebe vidíte fungující tým lidí, kteří jdou za svým cílem i přes všechny starosti všedních dní.

 • Domitra
  Jakub
  Executive Director
  What we do in life, echoes in eternity.

  Vždy jsem v životě chtěl dělat věci tak trochu po svém, ale nikdy sám. Volnost a seberealizace jsou pro mne velmi důležité. V rámci Busymana mám na starosti komunikaci a přípravu projektů pro investory, vnitřní koordinaci a reprezentování firmy na konferencích. Pokud tedy zvažujete zkusit se svým projektem oslovit investory, s velkou pravděpodobností budete jednat právě se mnou. Pracoval jsem v oblasti strojírenství, ale i financí, přičemž zkušenosti z obou těchto oborů kombinuji a uplatňuji v oblasti startupů.

 • Zvěřina
  Martin
  Advisor
  Dobrý nápad nestačí, důležitá je správná realizace.

  Přestože jsem vzděláním technik-strojař, působím celý život v obchodě a mé technické vzdělání a zvídavost mi napomáhá věcem lépe porozumět po všech stránkách. Jak v profesním, tak soukromém životě uplatňuji zdravý selský rozum, který upřednostňuji před pouhou formou, což se mi zatím vždy vyplatilo. Při spolupráci s platformou busyman.cz mne nejvíce baví seznamovat se s lidmi, kteří přináší technologické inovace a někdy i převratné vynálezy. Od geniálního nápadu k úspěšnému byznysu je velmi dlouhá cesta. V busyman.cz Vám pomáháme dojít úspěšně do cíle.