Podcasty

YouRadioMagazín Startér, na kterém se podílí zakladatelé platformy Busyman.cz, vzniká pro projekt Youradio Talk, který nabídne personalizované zprávy, zájmové pořady a publicistiku. Přehled všech dílů najdete zde.

Jak si díky startupům zjednodušit život?

22.03.2019
Úspěšné startupové projekty se nám snaží šetřit čas i peníze každý den. O službách sdílené ekonomiky jako Uber nebo Airbnb už každý z nás slyšel. Filip Major a Jan Brody z platformy Busyman ale dávají tipy i na méně známé vychytávky. Díky startupům si dnes lze zarezervovat místo v letadle vedle zajímavých lidí, se kterým byste si chtěl popovídat během dálkového letu nebo začít využívat blockchainové banky. Nejen o tom hovořili v novém díle magazínu Startér.  
20:46

Kam lze v Česku posouvat inovace spojené s mobilitou?

07.03.2019
Česká republika by si zasloužila chytřejší řešení mobility. Zejména, co se týče městské dopravy. Filip Major a Jan Brody z platformy Busyman v novém dílu magazínu Startér zmínili řadu inovačních projektů, které řeší mobilitu v jiných evropských městech. V Paříži a Kodani například fungují aplikace na půjčování elektromobilů. Na Slovensku už startupisté vyvíjejí létající automobily. Zároveň ale upozornili, že pro podobné projekty u nás chybí infrastruktura nebo vládní podpora. Zádrhelem mohou být také vysoké pořizovací náklady. 
17:29

Velké firmy zatím zdravotní startupy přehlížejí, v sektoru je ale řada příležitost

02.03.2019
V oblasti fyzického i duševního zdraví je spousta příležitostí pro startupy. Ať už se jedná o digitální inovace nebo patenty na léčiva. Podle Filipa Majora a Jana Brodyho z platformy Busyman je ale využívá jen málokdo.
12:21 min

Využití blockchainu je široké, nemusí být jen ve finančnictví

22.02.2019
„Blockchain je decentralizovaná nezávislá síť, která svým výpočetním výkonem potvrzuje transparentnost transakcí.“ Takto vysvětlují pojem Filip Major a Jan Brody z platformy Busyman. Upozorňují, že své využití nemá zdaleka jen v oblasti finančnictví, ale i v právu nebo účetnictví.
13:59 min

Jak si mohou tradiční firmy a startupy navzájem prospět?

14.02.2019
Některé digitální inovace ve světě už dokázaly kompletně ochromit zaběhlé společnosti. Apple začínal v garáži a povedlo se mu například vyřadit tehdejšího lídra Nokii.
9:56 min

Platíme zastaralým způsobem. Finanční technologie jsou trendujícími startupy

07.02.2019
Digitalizace úkonů, které lidem obtěžují život. To je nejčastěji úkol současných startupů, zejména pak v segmentu finančních technologiích.
9:07 min

Nejlepší startupy přichází většinou po ekonomické krizi

31.01.2019
Stav startupové scény do jisté míry koreluje s ekonomikou dané země. Podle Filipa Majora a Jana Brodyho z platformy Busyman lidé začínají s nejlepšími nápady přicházet těsně po finanční krizi.
8:52 min

Česko potřebuje komplexní platformu na podporu startupů

23.01.2019
V Česku funguje řada organizací, které mohou pomoci začínajícím podnikatelům. Každá se však soustředí na něco jiného. Některé pomohou s mentoringem, jiné s financováním nebo sháněním kontaktů. Podle Filipa Majora a Jana Brodyho z platformy Busyman tu ale chybí platforma, která by všechny tyto služby a možnosti zastřešovala.
12:27 min

Co chybí české startupové scéně?

02.01.2019
Česká startupová scéna je oproti zbytku světa ve skluzu. Podle Filipa Majora a Jana Brodyho z platformy Busyman, která propojuje zakladatele startupů a investory, vzniklo 85 procent českých startupů v posledních pěti letech
15:54 min

Jaké možnosti podpory startupů nabízí stát?

19.12.2018
Startupisté se svými nápady snaží budovat budoucnost. I proto by jim měl stát nabízet podporu. V českém prostředí funguje řada programů, které se zaměřují na mentoring začínajících podnikatelů.
10:56 min

Jak se mohou startupisté zorientovat v české legislativě?

12.12.2018
Založit si v Čechách společnost s ručením omezeným nepředstavuje žádný legislativní problém. „Tím, že se startupy mnohdy ubírají novými směry, tak legislativa zůstává pozadu a startupisté mohou volně plavat,“ říkají Filip Major a Jan Brody z platformy Busyman.
13:18 min

Jak nejlépe zafinancovat startup?

05.12.2018
Existují různé cesty, jak zafinancovat svůj startup. Oslovit investora, půjčit si od přátel nebo známých nebo shánět peníze pomocí crowdfundingu. Na českém trhu startupisté nejčastěji sáhnou po půjčce, nebo se obrátí na investora.
10:00 min

I startupová scéna má svůj bulvár. Jak pokřivuje trh?

28.11.2018
Dnešní móda souvisí s úspěchem a tahem na bránu. Není populární mluvit o zklamání, krachu a selháních. Dvojnásob to platí o nově začínajících firmách. Zakladatelé startupů tak mají kvůli tomu pokřivená očekávání a podceňují přípravu.
11:35 min

Investoři často chtějí ve startupech převzít iniciativu, hlavním hráčem má zůstat zakladatel

14.11.2018
Zakladatel startupu by měl vždy zůstat hlavním hráčem. Problém nastává tehdy, když investor skrze své finance tlačí projekt jinam, než jeho autor původně zamýšlel.
10:29 min

Jak dobře rozjet startup z knih nenačtete, důležitý je mentoring

07.11.2018
Až ze 70 procent tvoří úspěch startupu samotný zakladatel, nápad pak 30 procent. Myslí si to Filip Major a Jan Brody z platformy Busyman, která propojuje zakladatele startupů a investory.
9:37 min

Vše začíná u názvu startupu. Měl by být pochopitelný i za hranicemi

24.10.2018
Pokud uspěje startup na české scéně, uspěje už všude. Myslí si to Filip Major a Jan Brody z platformy Busyman, která propojuje zakladatele startupů a investory.
12:17 min

Úspěšný startup by neměl zapomínat na vnitřní koordinaci a procesy

17.10.2018
Aby byl startup úspěšný, musí mít nejen silného zakladatele, ale i tým. „Musí tam existovat důvěra celého týmu v myšlenku a autora,“ říkají Filip Major a Jan Brody z platformy Busyman.
8:37

Vedle dobrého nápadu na startup záleží i na osobnosti jeho autora

10.10.2018
Mám skvělý nápad na nový byznys. Jak ale postupovat dál, aby vznikl úspěšný startup? Právě s tím radí v prvním dílu magazínu Startér Filip Major a Jan Brody z platformy Busyman.
8:36 min

Kam lze v Česku posouvat inovace spojené s mobilitou?

07.03.2019
Česká republika by si zasloužila chytřejší řešení mobility. Zejména, co se týče městské dopravy.
17:29 min