EHANG 184 – PRVNÍ OSOBNÍ DRON, KTERÝ VÁS PŘEPRAVÍ KAMKOLIV

Futuristický dron lidské velikosti pojmenován EHang 184 byl představen na konferenci CES 2016. Jedná se o autonomního drona, který je určen pro jednoho lidského pasažéra, a který vás velice jednoduše přesune z bodu A do bodu B.

 

Společnost EHang byla založena v Číně v roce 2014 a snaží se o revoluci v osobní dopravě. EHang 184 by tedy v budoucnu mohl nahradit standartní helikoptéry nebo menší letadla. EHang je 1,4 metrů vysoký, váží 199 kg a je celý poháněn elektřinou. Při plném nabití by měl dron vydržet ve vzduchu cca 23 minut při rychlosti 97 km/h. 184-ka má výklopné dveře a ramena, které se dají složit.

 

Společnost říká, že dron je plně automatizovaný, což znamená, že cestující nebude mít žádnou kontrolu nad pilotováním letounu. Stačí pouze zadat cílovou destinaci a dron už se o vše postará. To také znamená, že cestující jsou v podstatě bezmocní v případě, že se něco pokazí, ale společnost uvádí, že jejich bezpečnostní systém zahrnuje několik záloh pro každý let, stejně jako funkce, kdy letadlo okamžitě přistane v případě ohrožení života cestujícího.

 

Zdroje: Techcrunch.com

Autor: 
Jiří Sedláček