Facebook koupil WhatsApp. Zákazníci ale zkouší i konkurenci.

Určiětě jste zaznamenali zprávu z minulého týdne, kdy Facebook koupil za 16 miliard dolarů mobilní aplikaci pro zasílání zpráv - WhatsApp. Tato aplikace je využívána po celém světě téměř půl miliardou uživatelů. Facebook za aplikaci zaplatil 4 miliardy v hotovosti a 12 miliard dolarů v akciích. Spoluzakladatel WhatsApp Jan Koum na konferenci Mobile World Congress konané v Barceloně oznámil, že služba se rozšíří i o funkci volání, která doposud nebyla podporována. Některé konkurenčcí aplikace, jako např. jihokorejský KakaoTalk nebo japonský Line tuto službu již nějakou dobu nabízejí.

I když chatovací aplika ce WhatsApp slaví poté, co byla koupena Facebookem velký úspěch. Všeobecně tyto chatovací aplikace podobného druhu jsou velmi oblíbené. Proto se není čemu divit, že lidé zkouší i ostatní alternativy, jako např. nováček v těchto aplikacích Telegram, který na trhu funguje teprve 6 měsíců. Za vznikem Telegram aplikace stojí Pavel a Nikolai Durov, zakladatelé ruské sociální sítě VKontakte.

Podle informací se aplikace rozrostla o 300-400 nových stažení za dne. Avšak po akvizici WhatsApp Facebookem toto číslo prudce vzrostlo až na milion stažení denně. Díky tomuto boomu se Telegram ve spoustě zemí zařadil do žebříčku nejstahovanějších aplikací (iOS, Android, Windows Phone).