24/07/2018 (17:00) BUSYMAN DAY

Rady jak zvýšit Vaši produktivitu

Chcete toho stihnout každým dnem více a více? Máte pocit, že nehospodaříte efektivně s časem? Pokud ano, tak Vám dnes přinášíme článek zaměřený na rady, jak být více produktivní. Tyto rady se Vám mohou hodit jak v běžném životě, tak i při zakládání Vašeho startupu, kdy každý ocení, když zvládne za den co nejvíc činností.

 

Vstávejte plní energie

Cítíte se někdy ráno unavení, i když jste spali dobře a dostatečně dlouho? Pokud ano, tak následkem Vaší únavy je nízká hodnota cukru v krvi. Tomuto se můžete vyhnout tak, že si večer před spaním dáte lžičku mandlového másla, i když to zní trochu zvláštně, mandlové máslo bude mít účinek a ráno budete plní energie.

 

Zdvojnásobte rychlost čtení v pěti minutách

Doslovné čtení celé věty Vám zabere mnoho času. Server Inc.com radí, že tím, když začnete větu číst od druhého nebo třetího slova od začátku a skončíte dvě slova před koncem, tak ušetříte 50 % času. Rychlým čtením se naučíte text spíše skenovat podhledem. Musíte si dávat, ale pozor, abyste nepřehlédli nějakou důležitou informaci.

 

Třiďte e-maily dvakrát rychleji

Jedinou možností jak eliminovat příchod e-mailů je odpovídat jen na ty nejdůležitější a pro Vás podstatné. Protože Vaše odpověď na e-mail generuje odpověď přijímatele a tak se dostáváte do kruhu věčných odpovědí na e-maily.

K lepší orientaci s vypořádáním se korespondence Vám můžou být nápomocny programy jako Boomerang od Gmailu. Díky němu máte možnost nastavit příchod e-mailu na daný den, což Vám pomůže v rámci toho, když plánujete na daný e-mail odpovědět se zpožděním a nemusíte e-mail nechávat nepřečtený. Díky Boomerang se Vám požadavek odpovědi na e-mail připomene sám.

Čas ušetříte také tím, že si stanovíte přesnou dobu (např. dvakrát denně – ráno a odpoledne), kdy se budete e-mailům věnovat. Doporučili bychom Vám, abyste neměli Váši e-mailovou stránku nastavenou tak, že Vám každý příchozí e-mail vyběhne v pop-up oknu. Ztrácíte tak čas čtením každého příchozího e-mailu a zbytečně Vás to rozptyluje od práce.

 

Celý článek si můžete přečíst na http://www.inc.com/magazine/201311/tim-ferriss/how-to-be-way-more-productive.html