Kolik se v roce 2014 proinvestovalo do Českých startupů?

Evropský Venture capital trh vrozstl během minulého roku o 78 % a dosáhl tak částky 137,8 miliard korun. Celkově se realizovalo 855 pbchodů. Z částky137,8 miliard putovalo na účty českých startupů 746 milionů korun. Jednou z největších akvizic byl v roce 2014 prodej českého food delivery portálu DámeJídlo a JídloTed.cz německé společnosti Delivery Hero. Prodej oblíbených českých portálů specializujících se na donášku jídel z restaurací proběhl v řádu několika set milionů korun.

Bez investice nezůstaly ani startupy jako Spotify, Foodpanda či Soundcloud. Tato skutečnost svědčí o tom, že tzv. food delivery byznysy získávají stále na oblíbenosti u zákazníků, a proto jsou lákavé i pro samotné investory.

Nejatraktivnějšími evropskými zeměmi pro investory jsou Velká Británie a Německo

Mezi nejatraktivnější země, do nichž míří nejvíce investičních toků patří tradičně Velká Británie a Německo. Dle zprávy CBInsights uzavřela Velká Británie 225 obchodů a Německo 125 obchodů. Úspěšná na investičním poli byla bezesporu i Itálie, která zaznamenala nejvyšší růst. Za rok 2014 její podíl vzrostl o 208 %. Česká republika se umístila na 19. místě.