Burza učebnic

Stanislav Kocanda
Proč jste se rozhodli pro vyhledání soukromého investora?: 

Sami jsme už v té fázi do Burzy učebnic investovali hodně vlastních prostředků a pro posunutí dál už jsme neměli dostatek prostředků. Také jsme hledali někoho, kdo by nám pomohl nejen s financováním, ale s kým bychom mohli konzultovat i směřování a další vývoj projektu.

V čem Vám Busyman pomohl v začátcích?: 

Velice nám pomohla důvěra v náš projekt. Busyman věřil, že naše cílová skupina mladých studentů má svou hodnotu a potenciál a společně jsme studentům nabídli další službu v podobě portálu s doučováním www.doucimse.cz, který rozšiřuje naše portfolio a doplňuje nabídku Burzy učebnic.

V jaké fázi byl Váš projekt, a kam jste se po investici dostali?: 

Měli jsme za sebou několik let provozu Burzy učebnic, během kterých jsme představili spoustu dobrých funkcionalit, ale stále jsme se nedokázali dostat do klidnějších vod z hlediska ziskovosti projektu. Hledali jsme partnera, který by nám s tím pomohl.

Busyman pohled: 

Když nám Stanislav Kocanda představil svoji platformu Burzaucebnic.net, která umožňuje studentům obchodovat s učebnicemi, tak nás zaujala natolik, že jsme sami zvažovali investici z jednoho z našich fondů Busyman Trust.

Po zpracování teaseru projektu jsme jej začali prezentovat našim investorům. Potvrdili jsmesi tak jeho kvality, protože okamžitě zaujal. Po několika týdnech intenzivních diskuzí se složilidva privátní investoři a my jsme se přidali jako třetí investor a partner. Investoři měli vizivytvořit komplexní studentský portál, který využije nejen svou desetiletou historii, ale takémasivní návštěvnost projektu, která dosahuje statisíců unikátních uživatelů ročně. Byli jsmesi dobře vědomi, kolik stojí vybudovat velkou internetovou komunitu mladých a schopnýchlidí. Investice primárně směřovala do rozšíření stávající nabídky o doučování.Postavili jsme tedy další modul, který nabízí studentům kvalitní profesory, a zároveň oslovujeprofesory, již by zájemcům nabídli své pedagogické znalosti a zkušenosti. A tuto novinkujsme nazvali „Doučím se“. Vize vytvoření komplexního studentského portálu tímto aleneskončila. Zakladatel projektu Stanislav Kocanda se inspiroval v jednom z pobaltskýchstátů a od letošního roku má Burza Učebnic také svůj vlastní e-shop pro studenty, kteří chtějísvé učebnice zpeněžit okamžitě. Jednoduše nám je zašlou a my se postaráme o ten zbytek.

Vize pokračuje dál!

Co vás vedlo k tomu, že jste oslovili Busyman.cz?: 

Busyman jsme našli na internetu a jejich nabídka byla srozumitelná, smysluplná, proto jsme je zkusili oslovit a sami jsme byli překvapení rychlostí jejich reakce a tím, jak poté naše jednání dobře postupovalo.

Jak jste financovali a rozvíjeli projekt do té doby?: 

Projekt jsme financovali jen z vlastních zdrojů a vlastním časem, proto se posouval jen velice pomalu. Pracovali jsme na něm hlavně proto, že nás to bavilo a v projektu jsme viděli (a stále vidíme) smysl a potenciál.

Jak probíhalo samotné jednání s investorem, který vás podpořil?: 

Do našeho projektu investoval přímo Busyman, takže s investorem jsme vlastně jednali už od samého začátku. Jednání probíhalo otevřeně, férově a profesionálně, dali jsme na stůl možnosti a velice rychle jsme se dohodli na uspořádání, které dává největší smysl pro všechny zúčastněné.

Kde se nyní nachází Váš projekt a jak vidíte jeho budoucnost?: 

Letos jsme spustili poměrně přelomovou službu - Eshop Burzy učebnic na https://eshop.burzaucebnic.cz, kde nabízíme přímý fyzický výkup použitých učebnic a zajišťujeme jejich prodej. O službu je velký zájem a vidíme v ní potenciál Burzy učebnic uchopit se pevně pozice portálu s největší nabídkou učebnic v ČR. Věříme, že nyní se naše úsilí začne vyplácet a vracet.

Zobrazeni: 
home


Busyman

Busyman.cz a jeho provozovatelé neposkytují služby investičního poradenství ve smyslu zákona č. 256/2004. Neposkytují poradenství pro trh s akciemi a cennými papíry. Dále také Busyman.cz, ani jeho provozovatelé, neručí za obsah zobrazených informací vložených samotnými inzerenty na internetové stránky Busyman.cz.

Tento portál provozuje společnost:
Genesis Invest s.r.o.
Haštalská 1072/6
110 00 Praha 1 - Staré Město

zapsaná pod C 175775 u Městského soudu v Praze. IČ: 24804185

© 2010 - 2020 Genesis Invest s.r.o.