I like E-bike - Řízené túry na elektrokolech

Jan Pavlica
Proč jste se rozhodli pro vyhledání soukromého investora?: 

Jelikož je Filip můj dlouholetý kamarád a můj projekt mi dával smysl, říkal jsem si, že tato spolupráce může být win-win pro obě strany. Nevstupoval jsem do jednání s tím, že bych chtěl získat peníze a něco zkusit, nebo případně vycouvat nebo udělat podraz. Spolupráci jsem bral velmi seriózně a byla i hnacím motorem pro to, aby firma rychleji rostla, více vydělávala a my tak z této spolupráce neměli zbytečné vrásky. Po několika schůzkách jsme se již setkávali i s Honzou a musím říct, že jsme si všichni lidsky sedli. Do jednání s Busymanem jsem vstupoval z toho důvodu, aby i pro investora to byla sázka na jistotu. Oboum stranám bylo jasné, že firma má za sebou dobrá čísla, a do budoucna se předpokládal růst. S Busymanem mohu probírat věci, které před zaměstnanci nemohu řešit nahlas a tak naše setkání mi pomáhají třídit myšlenky a růst společně.

V čem Vám Busyman pomohl v začátcích?: 

V začátku šlo o finanční pomoc, jelikož jsme potřebovali rozpohybovat pobočku v Budapešti a investovat do nových kol v Praze, které nám později přinesly slávu. Taktéž v Budapešti se vše vydařilo a nyní se můžeme rozhlížet po nových trzích, nových strategiích v cestovních ruchu a hlavně nepřešlapovat na jednom místě. Pomoci od Busymana si velmi vážím od samého začátku. V naší spolupráci panuje přátelská atmosféra. Chceme společně vyhrávat a vytěžit maximálně potenciál firmy. Později mi Busyman pomohl s účetnitcvím, s právním servisem, konzultacemi a celou řadou dalších oblastí v podnikání. Jejich zkušenosti byly velkým přínosem a jsou dodnes.

V jaké fázi byl Váš projekt, a kam jste se po investici dostali?: 

Projekt fungoval 2 roky a měl za sebou reálná čísla, reálné uživatele, vybudovanou základnu a cíle pro další roky. Projekt není jen o nápadu a finanční pomoci, člověk, který řídí firmu, se musí naučit jak se věci dělají, zařizují a organizují. Pokud Vás bude od prvního dne podnikání někdo vodit za ruku a vše vám ulehčovat, není to dobré pro Vás samotné ani pro firmu samotnou. Každý si to zkrátka musí odpracovat a ne hledat zkratky. Čím pečlivěji, svou firmu postavííte na nohy, tím přitažlivější bude firma pro investory i zákazníky, vznikne příběh , který prodává. Cestu si nezkracujte, po několika letech Vám dojde, že to byli sice nejtěžší, ale zároveň třeba i nejhezčí léta, kdy jste si sám dokázali vlastní sílu.

Jaké jsou vaše další vize?: 

Vizí je mnoho, ale všechny se pohybují v turistickém ruchu, kde můžeme vidět spousty nových, velkých projektů, pro zmínku Airbnb, Uber, Kiwi, Instagram všechny tyto firmy jsou svým způsobem závislé na cestování, to je pro nás dobrá zpráva. Lidé milují cestování, a my se snažíme přijít na to, jak jim toto dobrodružství usnadnit, vylepšit a obohatit. Nyní to jsou eBike tour, ale věříme, že v krátké budoucnosti se naskytnou nové příležitosti pro působení naší firmy, přemýšlíme globálně, to je ta správná cesta, nemáme malé cíle. Cestovní ruch je zkrátka naše hobby a my na tom tvrdě pracujeme, abychom obsloužili , co nejvíce zákazníků. Jsem rád, že naše firma může být želízko v ohni pro Busymana v tomto segmentu.

Co se Vám líbilo na spolupráci s Busyman.cz?: 

Víte, nejsou jen dny kdy se daří, byly dny, teda spíše zimy, které byly delší než jsme předpokládali, ale jelikož jsem měl důvěru v kluky, mohl jsem všechny fakta říkat na rovinu. Setkal jsem se s nečekaným klidem, rozvahou a dobrou radou jak postupovat. To mi dodalo velkou jistotu, že není konec světa a za pár dní bylo vše jinak. Busyman neřeší věci impulsivně, zkratkovitě a to je velmi dobře pro všechny ostatní projekty. Impulsivním chování se může udělat chyba a té se Busyman v naší spolupráci nikdy nedopustil. Velice gentlemanské chování zdobí Busyman a jeho práci. Spolupracujeme již 4 roky a jsem si jistý, že obě strany se těší na další roky, co nám přinesou. Jsem rád, že za zády naší firmy stojí takto silný, přátelský a zkušený team z Busymana. Moc za to děkuji.

Busyman pohled: 

Na tento projekt jsme sami velice hrdí, a byť obecně platí, že společný business s nejlepšími kamarády se nevyplácí, tak zde výjimka potvrzuje pravidlo - společně se nám daří meziročně už čtvrtý rok navyšovat finanční výkon projektu o téměř 100%! Zároveň jde o krásný příklad toho, kdy autor projektu dýchá pro to, co dělá a stále se pokouší posouvat kupředu.