24/07/2018 (17:00) BUSYMAN DAY

Jak to u nás funguje?

 

Jste investor?

1. Krok - Osobní schůzka

Vždy uvítáme nové investory s chutí podílet se na inovativních projektech. Základním bodem je se s Vámi sejít osobně a poznat se. Na této schůzce probíráme, v jakých oblastech máte zkušenosti či kontakty, co je Vám blízké z hlediska investování a také Váš investiční potenciál, abychom měli představu, jak velkou investici plánujete. Z naší zkušenosti totiž mnohdy projekt potřebuje mít ze strany investora rezervu. Někdo preferuje eshopy či módu, jiný průmysl, farmacii atd. Na základě těchto informací jsme schopni Vás mnohem efektivněji propojovat s autory projektů, které Vás zajímají tak, abyste jako investor nemusel sedět nad každým projektem a jednotlivě se na něj doptávat.

2. Krok – Nastavení spolupráce

Jako investor máte dvě možnosti, jak s námi zůstat v kontaktu a spolupracovat:

  • První možností je zůstat s námi v kontaktu na základě osobní schůzky, sledovat nové projekty a jednou měsíčně obdržet newsletter obsahující stručný souhrn novinek a projektů, které se nově zařadili do naší databáze. I v této variantě, pokud se v naší databázi objeví projekt, který by Vás mohl zaujmout, Vám samozřejmě voláme.
  • Druhou variantou je úzká spolupráce zahrnující Váš vstup do Busyman clubu. Tímto naši investoři získávají řadu výhod jako online náhled na teasery projektů, možnost účastnit se Busyman Day a také slevu na success fee. Jinými slovy, pokud to s investováním myslíte vážně, poplatek za členství se Vám většinou vrátí již s prvním vstupem do projektu. Kompletní seznam benefitů členství naleznete v sekci Club.

3. Krok - Jednání s autorem projektu

Pokud vás projekt zaujme, posadíme Vás ke stolu s autorem projektu tak, abyste se mohli poznat osobně a projít projekt do hloubky dle toho, co Vás zajímá konkrétně.

 

Jste autor?

1. Krok – Pošlete nám svůj projekt

Naše databáze projektů není o tom, že se do ní dostane jakýkoliv projekt. Naopak jdeme cestou zkvalitňování projektů a jejich přípravy předtím, než se vůbec vyvěsí na platformu Busyman.cz. Jsme otevřeni veškerým nápadům a lidem, oslovit nás může patnáctiletý student stejně jako majitel firmy hledající partnera do podnikání či vědec nebo maminka na mateřské. S každým autorem se seznámíme osobně a chceme slyšet o projektu do hloubky a hlavně vědět, kdo za ním stojí. Na této schůzce zjišťujeme, v jaké fázi se projekt nachází, co má a nemá připraveno a zda je reálné jej komunikovat investorům či nikoliv.

Vložit projekt

2. Krok – Příprava projektu + jeho komunikace investorům

Autorovi následně pomůžeme s přípravou základního podkladu pro oslovení investorů, tzv. teaseru. Zde je také jediný poplatek ze strany autora, na základě kterého hotový teaser vyvěsíme na naši platformu Busyman.cz po dobu 6 měsíců. Z teaseru se zveřejňuje jen první odstavec, aby noví investoři, kteří přijdou na Busyman.cz, měli základní představu, o co se jedná. Teaser jako takový je neveřejný dokument, ke kterému mají přístup pouze členové Busyman Clubu, čili investoři, se kterými spolupracujeme na velmi úzké bázi. Tímto chráníme autory a jejich projekty před zneužitím myšlenky.

3. Krok – Jednání s investorem

Ve chvíli, kdy se na projekt přihlásí investor či Vám schůzku domluvíme napřímo, Vás s ním posadíme k jednomu stolu. V tom je naše činnost unikátní, přímo se seznámíte s investorem, který o Váš projekt projevil zájem. Pokud jsme se něco naučili, tak to, že investice nakonec vždy směřuje do člověka. a proto je tento krok osobního seznámení se naprosto podstatný. Jako autor byste si měl také uvědomit, že tak, jako si investor vybírá projekt, tak si i autor vybírá investora. V případě, že se s investorem domluvíte na investici a dojde k její realizaci, poplatek success fee za nalezení investora pro Váš projekt se dělí na dvě poloviny, kdy polovinu hradí investor a polovinu autor tak, aby to bylo férové.

 

Shrnutí na závěr? Nebojte se Váš nápad komunikovat, připravovat a posouvat. Každý, kdo má vizi a chuť něco změnit, má u nás dveře otevřené.