ROK 2019 – ROK ZEMSKÉHO VEPŘE A JAK TO BYLO V BUSYMAN.CZ?

Prosinec 2019 - měsíc večírků a „odpočinkových“ akcí. Každý se snaží na poslední chvíli vše dohnat, aby dokončil jeden milník a začal ten druhý s čistým štítem. Asi nejsme výjimkou, ale jsme rádi, že jsme se stihli potkat s našimi obchodními partnery, členy i členkami Busyman Clubu a probrat, co se stalo za uplynulý rok, a to nejen u nás v Busymanu, ale celkově na startupové scéně. Stihli jsme si dát také různá předsevzetí, která se odvíjela od toho, že budeme trávit více času smysluplnými věcmi, s rodinou, dělat něco pro svoje zdraví. A nechybělo ani celkové zhodnocení a plány do roku 2020.

Co se u nás událo během roku 2019?

Vývoj na české startupové scéně i během roku 2019 rozhodně nepolevil a došlo tak k celé řadě významných událostí. Ať již ke vzniku nových venture fondů, velkých investičních kol, tak i k významným exitům. Ale ani takzvaná „early stage“ fáze nezůstala pozadu. Právě naopak! A my jsme byli u toho jako nikdy předtím! Ale ještě než se dostaneme k číslům, tak se pojďme podívat na několik novinek.

Busyman Angel Day, Out of Home, VC Day, Pivko s investorem... 

Neotáleli jsme – rozhodli jsme se, že se mnohem více otevřeme vůči partnerstvím, společenským akcím, účasti v porotách, workshopům... a sami jsme rozproudili několik vlastních formátů eventů. Nebylo měsíce, aby neproběhl minimálně jeden z nich. Rádi se nyní s pravidelností setkáváme třeba právě u Pivka s investory nebo na akci Busyman Angel Day, který jsme v roce 2019 také o kus posunuli a tak vznikl koncept Busyman Angel Day „Out of Home“, kdy se setkáváme u členů Busyman Clubu, v prostředí jejich firem. Mohou tak ostatním představit své zázemí, produkty či služby a dochází k řadě nových synergických efektů. 

V Busymanu jsme se mohli potkat také u speciálních akcí Venture Day, kam zveme hosty z předních českých venture fondů, jak už název napovídá, kde je propojujeme s projekty v pokročilejší fázi, které už u nás zpravidla získali angel investici.

Podpořili jsme také nespočet externích eventů po celé České republice – od Ostravy přes Olomouc, jižní Čechy, Královéhradecký kraj, Ústecký kraj, Plzeň až po Prahu, která samozřejmě nesměla chybět. Na těchto startupových akcích jsme se snažili vždy předat nějakou hodnotu v rámci partnerství. Zúčastnili jsme se několika desítek akcí.

Mnohem více jsme se také zaměřili na vzájemnou edukaci angel investorů, na základě čehož jsme v průběhu celého roku organizovali společná posezení u piva. Tam jsme v uzavřené skupině probírali klíčová témata a problematiku vázající se na investování do startupů. Bylo velice zajímavé pozorovat, jak se kdo k některým situacím staví, kdy se co vyplatilo a kdy naopak ne. Z celkové výpovědi pak vznikla celá řada neocenitelných vzorců a postupů pro úspěšné, a hlavně bezpečné investování. Tento formát ocenili zejména začínající angelové.
 
Více se dozvíte v článcích na našem blogu. Hledejte Pivko s Investorem. 
 

Vlastní mentoringový program – „Angelové startupům“

Minulý rok jsme také spustili mentoringový program nejen pro startupy, ale i pro firmy. Myšlenkou je umožnit profesionální propojení startupů/firem a zkušených investorů, a to i mimo nutné financování. 

Angelové tak sdílejí své cenné zkušenosti za podmínek, na které by se mnohdy startupy nedokázaly na trhu dostat. Za rok 2019 evidujeme: 783 odmentorovaných hodin.

Změnili jsme tvář našeho loga a už několik měsíců můžete vidět v naší komunikaci a materiálech prvky hexagonu.

 

Rozjeli jsme i mediální spolupráci s partnery a online magazíny – mohli jste nás najít například na CzechCrunch, MladyPodnikatel, Tývka, Roklen, ale zajeli jsme také na hory a uspořádali Tour de Prague na kolech. Rozšířil se také náš tým – o jednoho člena – už je nás celkem 9 + 1 pes. :)

A co dál?

 

Na co jsme opravdu hrdí? 

Během loňského roku se u nás realizovalo rekordních 18 angel investičních kol a bylo podpořeno hned 12 slibných startupů v celkovém objemu okolo 50 milionů korun!

Uget – Automatizace nákupních procesů v gastronomii 

Uget dává gastronomickým provozům možnost nejen plně automatizovat proces nákupu surovin od svých dodavatelů, ale především přináší komplexní přehled o trhu a jeho příležitostech. To vše je založeno na chytrých algoritmech, které pomáhají svým klientům nacházet nejvhodnější řešení a zároveň vytváří zcela nový standard komunikace a obchodního vztahu.

Futurento – Více než únikovka

Futurento kombinuje prvky únikové hry, bludiště nebo laser game na obrovském prostoru bývalých hal ČKD v pražských Vysočanech o velikosti 2 000 metrů čtverečních.

Tématem je apokalypsa v roce 2088 a pro dosažení co nejrealističtějších vjemů a zážitků využívá toho nejlepšího ze světových her na bázi nejnovější technologie.

 

Fingood – Peer-to-business (P2B) investiční platforma 

V roce 2019 proběhlo již čtvrté investiční kolo do tohoto fintechového startupu, který dává tradičním českým firmám možnost získat nezávislost na bankovních institucích, zatímco drobným investorům dává možnost tyto české firmy podporovat a zároveň si zhodnocovat své úspory v rozmezí šesti až deseti procent ročně. Nejúspěšnější firmy zde dokáží vybrat potřebné finance dokonce v horizontu pouhých několika hodin.


Princezna zakletá v čase 

Jde o první českou fantasy pohádku, která bude zároveň uvedena v březnu tohoto roku do našich kin. Režisérem je Petr Kubík, který se podílel na několika kultovních českých filmech, a jeden z jeho prvotních počinů se mu dokonce podařilo exitovat kalifornskému studiu Lionsgate. 

V hlavních rolích můžete vidět Nataliu Germani, Elišku Křenkovou nebo Martina Dejdara.

Life is Porno – Art and streetwear 


Originální oděvní brand zaměřený na specifickou subkulturu, za kterou stojí skupina umělců, kreativců a lidí z různých odvětví – od streetartu, fotografie, film přes skateporning, snowporning, wakeporning, biking nebo bboying až po tattoo art a hudbu. 

Spendee – Správa osobních financí v mobilní aplikaci


Spendee patří mezi nejoblíbenější fintech aplikace na správu osobních a rodinných financí. Díky Spendee jednoduše zjistíte, kam plynou a odkud přicházejí vaše peníze. To vše díky přehledným interaktivním grafům a infografikám.

Dnes má Spendee několik milionů stažení a pokrývá více než 170 zemí.

Levitate – Michelin shooting star restaurant


Levitate je unikátní moderní gastronomie v podání šéfkuchaře Christiana Chu, který ve své restauraci nedaleko Václavského náměstí vytváří neobyčejnou fúzi asijské a severské kuchyně, servírované na ušlechtilém dřevě či kamenech.

Jde o skutečný gastronomický zážitek.

Od počátku spuštění tohoto konceptu cílí pan Chu na jasný milník, a tím je „ukořistění“ michelinské hvězdy.

Solubag – Netoxická náhrada nejen plastových tašek 


Solubag je startup, který má sice kořeny v Jižní Americe, ale Evropa je pro něj aktuálně největší výzvou. A právě zde se jej zhostil zkušený podnikatel, který věří v budoucnost dané technologie a hodlá ji rozšířit plošně na evropský trh. Cíl je nemalý – zcela nahradit plastový odpad.

Oč jde? Jde o patentovanou technologii, jejíž součástí je polyvinylalkohol, při jehož výrobě Solubag používá místo ropných složek přírodní plyny. Z toho důvodu vzniká ekologicky nezávadná látka, rozpustná ve vodě při 85 stupních Celsia. 

Sunflower-Trimmer – Profesionální český strojírenský produkt pro konopný průmysl

Tento unikátní produkt míří hned od svého vzniku rovnou na zahraniční trhy, kde společně s postupnou legalizací konopí zažívá závratný růst a úspěch. Dnes už jeho distribuce probíhá ve dvanácti státech, a to hned na několika desítkách výdejních míst.

Jeho autor se zaměřil na nejpalčivější místo v rámci zpracování konopí, kterým je takzvaný trimming neboli odlistění, které zabírá z celého procesu nejvíce času a musí se dělat převážně ručně. Díky tomuto produktu ho však lze již zcela automatizovat.

VeruApp – Automatizace v oblasti sociálních služeb


Jde o multiplatformní aplikaci zaměřující se na komplexní digitalizaci dat, automatizaci procesů a řízení pobytových a terénních pečovatelských služeb. Její funkce umožňují sociálním organizacím fungovat výrazně efektivněji, přenechat rutinní agendu softwaru a věnovat se tomu, co je skutečně podstatné.

 

Mynemo Report – Digitální prověření nemovitostí


Jeden z posledních realizovaných startupů roku 2019 se zabývá digitální prověrkou nemovitostí před jejich nákupem. Tato platforma je napojena na několik dostupných i nedostupných zdrojů klíčových informací, které by člověk zvažující nákup (ale i prodej) nemovitosti měl vědět, než se do čehokoliv pustí. Mynemo Report nejenže odhalí úskalí, která daná nemovitost skrývá, ale především umí svým klientům navrhnout konkrétní opatření, jak danou situaci řešit. To vše srozumitelně a transparentně.

Flo-in / Life Design ­– Koncept prevence proti syndromu vyhoření

Individuální coaching zaměřený na umění vytvářet si jasné představy, kam směřuji a za čím jdu, s využitím svých silných stránek. Díky programu LifeDesign si uvědomíte, že všechny cesty jsou správné. LifeDesign vám pomůže poznat vaše silné stránky, rozmyslet si, co od života skutečně chcete, a nebát se učinit rozhodnutí.

Tento koncept je vytvořen dlouholetou praxí bývalého vrcholového manažera jedné z největších českých společností, který pro dosažení úspěchu obětoval úplně vše, ale také téměř o vše přišel. Aby se opět postavil na nohy, dlouhá léta hledal řešení a následně vytvořil unikátní koncept, který má za cíl šířit dál.

iSmlouva – Digitalizace smluvních vztahů

Webová aplikace, díky které vytvoříte a uzavřete libovolnou smlouvu během pár minut.
K tomu vyvážené a aktualizované smluvní vzory, chytré notifikace, pracovní workspaces s možností
spolupráce při vytváření dokumentů, bezpečný elektronický podpis dle nařízení eIDAS a mnoho dalšího. 

 

Co nás čeká v roce 2020? Někteří říkají, že má být přelomový.

Pro nás jistě bude, protože:

Letos slavíme 10 let na trhu!

Řekli bychom, že v Česku vznikají nové nápady na projekty každým dnem, ne všechny dojdou ke svým cílům, realizaci investičních záměrů nebo černým číslům, ale každičký pokus má svůj význam pro celkový posun scény. A my jsme připraveni je maximálně podpořit a věnovat se stále i těm, co jsou na úplném začátku.

A jak tedy dál?

Rozhodně se nechystáme ubrat na tempu, které jsme nasadili, a těšíme se, že i letos vás budeme mít čím překvapit a potěšit. Jako jedna z klíčových novinek, kterou pro vás chystáme, je start naší celoevropské digitální startupové platformy. Ta je vystavěna na algoritmickém matchingu investorů a startupů, dle jejich relevance, nesoucí brand Busyman daleko za hranice naší země. Tento počin má například za cíl zcela eliminovat hranice a současná omezení v hledání vhodných protistran.
 

Děkujeme všem, kteří v nás věří, a slibujeme, že vaši důvěru nezklameme!

 
Níže najdete fotky z vánočního večírku 2019:)
Autor: 
Alena Barnová, Filip Major

Další příspěvky

  • UP Business Camp motivoval k podnikání

    Olomouc (24. listopadu 2021) - Mít nadšení, motivaci, odvahu, dát do podnikání srdce a začít businessem můžete právě teď. To opakovaně zaznívalo na univerzitní konferenci UP Business Camp,...
  • OHLÉDNUTÍ ZA POSLEDNÍM BUSYMAN ANGEL DAY ROKU 2021

    V úterý 16.11.2021, jsme se letos naposledy sešli na pravidelném eventu, který můžete znát pod názvem Busyman Angel Day. Tento event pořádáme pravidelně už od dubna 2015. Jeho...
  • Souboj startupů na UP Business Campu se blíží

    Olomouc (2. listopadu 2021) – Na 9. ročníku konference UP Business Camp proběhne souboj startupů a inovativních týmů. Ty mohou vyhrát ceny v hodnotě více než 100 000 Kč a vyplout tak...

Nevíte si rady s definováním vašich zákazníků? Využijte individuální konzultace.

Zákazníci
Chcete mít stoprocentní jistotu, že je váš dokument bez jediné hrubky a stylisticky správně?
Korektura
Chcete dostat zpětnou vazbu na váš Business plán od zkušeného podnikatele? Chcete aby váš business plán byl opravdu neprůstřelný? Nechte si dát zpětnou vazbu od profesionála. Business plán
Nekamarádíte se s čísly, ale víte, že jsou nezbytnou součástí úspěšného byznysu? Nechte si je zrevidovat. Finanční plán
Chcete si poslechnout názor pro který trh je váš produkt, či služba momentálně nejatraktivnější? A jaká je vůbec validace vašeho trhu? Cílový trh
Potřebujete zpětnou vazbu, či nacenění na vaše plánované technické řešení, MVP, či prototyp? Concept Proof
Než se do čehokoliv pustíte je vždy dobré vědět, jestli x dalších týmů nedělá na něčem podobném. Nechte si pořádně zanalyzovat vaši konkurenci. Konkurence
Ani sebelepší produkt nikdo nekoupí, pokud se o něm lidé nedozví. Nechte si zrevidovat či kompletně sestavit marketingovou strategii na míru. Marketing
Kvalitní produkt si zaslouží krásný kabátek na míru. Vizuální komunikace je extrémně důležitá od vizitek až po web. Jste se současným stavem vaší grafické identity spokojeni? Grafika
Potřebujete zpětnou vazbu, či nacenění na vaše plánované technické řešení, MVP, či prototyp? Prototyp
Máte svůj projekt dostatečně právně ochráněn proti konkurenci či případnému zneužití? Máte projekt ochráněn pro expanzi do dalších zemí? Ochrana produktu
Chcete dostat zpětnou vazbu na váš Business plán od zkušeného podnikatele? Chcete aby váš business plán byl opravdu neprůstřelný? Nechte si dát zpětnou vazbu od profesionála. Business plán
Nevíte si rady s naceněním vašich produktů či služeb? Využijte individuální konzultace s některým z našich odborníků z řad našich mentorů. Nacenění
Nevíte si rady s definováním vašich zákazníků? Využijte individuální konzultace. Zákazníci
Chcete si poslechnout názor pro který trh je váš produkt, či služba momentálně nejatraktivnější? A jaká je vůbec validace vašeho trhu? Cílový trh
Než se do čehokoliv pustíte je vždy dobré vědět, jestli x dalších týmů nedělá na něčem podobném. Nechte si pořádně zanalyzovat vaši konkurenci. Konkurence
V rámci našich aktivit jsme napojeni na řadu silných partnerů a distribučních kanálů. Zajímala by vás možnost spolupráce v této oblasti?
Distribuce
Nekamarádíte se s čísly, ale víte, že jsou nezbytnou součástí úspěšného byznysu? Nechte si je zrevidovat. Finanční plán
Ani sebelepší produkt nikdo nekoupí, pokud se o něm lidé nedozví. Nechte si zrevidovat či kompletně sestavit marketingovou strategii na míru. Marketing
Víte, že vlastnická struktura může být důležitým parametrem, jestli se investor rozhodne investovat do vašeho projektu, či ne? Vlastnická struktura
Nejste si jisti jak nastavit podmínky pro vstup investora (požadovaná investice vs. podíl)? Využijte odborné konzultace. Nabídka investorovi
Nekamarádíte se s čísly, ale víte, že jsou nezbytnou součástí úspěšného byznysu? Nechte si je zrevidovat. Finanční plán

Busyman

Chcete mít přehled o novinkách a akcí jako první? Stáhněte si naši App Busyman pro Android nebo iOS

Google Play App Store

Busyman.cz a jeho provozovatelé neposkytují služby investičního poradenství ve smyslu zákona č. 256/2004. Neposkytují poradenství pro trh s akciemi a cennými papíry. Dále také Busyman.cz, ani jeho provozovatelé, neručí za obsah zobrazených informací vložených samotnými inzerenty na internetové stránky Busyman.cz.

Tento portál provozuje společnost:
Genesis Invest s.r.o.
sídlem Kaprova 42/14
110 00 Praha 1 - Staré Město

zapsaná pod C 175775 u Městského soudu v Praze. IČ: 24804185

Kanceláře Busyman najdete na adrese Mánesova 28, Praha 2 - Vinohrady

© 2010 - 2022 Genesis Invest s.r.o.