Práci lidí je vždy těžké normovat. Každá výrobní linka, nebo pracovní pozice má svou rychlost, která je dána schopností pracovníka a tlakem, který na něj vyvíjí jeho vedoucí ať už odměnami či tresty. Zní to zvláštně, ale toto je realita. Většina výrobních společností, které se opírají o práci lidí je řízena tímto způsobem.
Tento systém se zaměřuje na přesný sběr dat od jednotlivých pracovníků, která jsou dále zpracovávána a použita pro zpětnou vazbu regulátoru. Součástí regulátoru jsou samotní pracovníci, kteří se porovnávají sami se sebou a s výkony ostatních dělníků. Málokdo chce být černá ovce, nebo být před manažery označován za slabší kus. Jde o zpětnou vazbu, která nezajistí 100% výkon, ale efektivitu práce, která je navíc komfortní pro celý kolektiv. Pomocí vyvíjeného systému zanikne potřeba normování časů, protože je součástí sběru dat, ale taky potřeba tlaku vedoucích pracovníků, protože výkony každého zaměstnance jsou vidět a ti se regulují sami. Jde o pružný systém s cílem dosažení maximální efektivity jako celku. Tím, že systém kontroluje každou minutu práce zajišťuje, že pracovníci podávají větší výkony bez nutnosti kontroly a řízení vedoucími zaměstnanci. Systém umí pracovníky rotovat, zaučovat a sdílet data o výkonu pracovníků a linky mezi manažery.
Autoři si plně uvědomují zneužitelnost systému a možnosti udělat z pracovníku "drony" řízené na dálku. Pracují na algoritmech redukujících psychickou zátěž a dobré praxi manažerů. Těm ukazují, že když nechají systém dlouhodobě ždímat své zaměstnance, znamená to, že celkový výkon jim půjde dlouhodobě dolů v porovnání s využíváním jejich řešení.
Technologie se zaměřuje na:
Jádro celého řešení leží uvnitř algoritmů, na které se nasazuje umělá inteligence a tím se docílí větší stability a rychlosti. Navenek se pak tváří jako regulátor s trojitou zpětnou vazbou, který propojuje stroj-automatizaci, člověka-psychologii a kolektiv-sociologii.
Cílem je systém, po které touží každý manažer výroby.
Autor, Jiří, se opírá o své bohaté pracovní zkušenosti, soft a hardskilly, které jej přivedly právě ke tvorbě tohoto startupu. Podstatný je ovšem celý tým, který se doplňuje a dává potřebné podněty. Je vystudovaný elektroenergetik na VŠB TUO (technika), od 15 do 33 let vedl tábory a věnoval se kolektivu dětí (kolektiv), přes 2 roky byl policistou (jedinec, kolektiv), 4 roky učitelem automatizace (stroj, kolektiv), 2 roky vedoucím výroby (stroj, jedinec, kolektiv), 6 let technologem, inženýrem (stroj, automatizace), 2 roky integrátorem IOT (stroj, automatizace, senzory).
Má za sebou ve čtyřiceti letech 14tou práci, protože jeho touhu po znalostech a rychlost učení nedokázaly naplnit, ale všechny práce byly výzvou a jsou hezkou vzpomínkou. Nejzajímavější bylo učit na střední škole, protože bez lidí si svůj život neumí představit a těší se, až se k tomu na stará kolena vrátí. Paradoxně mu právě škola k tomuto projektu nejvíce přispěla.
Nyní se hledá investor pro financování vývoje softwaru pro tuto pre-seed fázi, jejímž výstupem bude ověřený MVP produkt a první platící zákazníci.
Hledáme 2 950 000 Kč pro vývoj softwaru a DEMO linku. V současné chvíli už je zafinancován vývoj hardwaru a algoritmů.
Nabízíme 12% podíl ve společnosti s tím, že je možnost se na investici dívat jako na půjčku. Za rok, po vývoji MVP, kdy už bude investor mít jasnější představu o směřování projektů se může nezávisle na Nás rozhodnout, jestli chce podíl, nebo splacení půjčky s běžným úrokem.