Jak vám mohou sociální sítě pomoci při vašem podnikání?

Jak vám mohou sociální sítě pomoci při vašem podnikání?

Myslíte si, že sociální sítě vám ve vašem podnikání nemůžou pomoci? Patří mezi lidi, kteří k Facebooku a jiným sociálním sítím mají spíše odpudivý postoj? V dnešním článku vám přinášíme několik argumentů, proč je dobré, aby vaše společnost byla na sociálních sítích.

Doba, kdy si firmy zakládaly své profily na sociálních sítích z důvodu, aby byly „in“ je už dávno pryč. Dnes se jedná o nezbytnost. Profil firmy na sociálních sítích hraje pro společnost významnou roli a zahrnutí profilu do komunikačního mixu má svůj nemalý význam. Především pro podnikatele působící na internetu jsou sociální sítě nezbytné.

Bez Facebook ani ránu

Facebook je základ a využívat by jej měli všichni podnikatelé. Poté co jej budete dělat na 110 procent, přejděte na další sociální sítě. Mezi specifika sociálních sítí patří to, že každá má jiné využití a své uživatele, proto se doporučuje být na více sociálních sítích než pouze na jedné.

Hlavní výhodou Twitter je stoprocentní dosah a velký počet uživatelů, kteří mají vliv na ostatní. Předností Google+ je možnost propagace prostřednictvím reklamního systému Google Adwords. V Čechách je obvyklá kombinace Facebook + Twitter + Youtube. Zájem o Instagram a LinkedIn se však neustále zvyšuje.

Sociální sítě neuškodí, naopak pomohou

Např. Facebook funguje dle odborníků výborně v rámci akvizice, budování značky, distribuci obsahu i v rámci zákaznického servisu. I když si hodně expertů poslední dobou stěžuje, že Facebook potlačuje organický dosah jednotlivých příspěvků, tedy že bez placené inzerce nejste u fanoušků moc vidět. Opak je pravdou. Avšak zde také hraje roli vysoká konkurence. Pokud to ale firmy myslí se svojí propagací vážně, měly by být ochotní za tyto služby i zaplatit.

V jednoduchosti síla

Založení stránky na Facebooku či jiného profilu sociálních sítích je jednoduché a zvládne jej každý. Odborníci přesto doporučují najmout si zkušeného profíka, protože profík v oboru v podstatě nedělá chyby. I když tato varianta bude dražší, určitě se vám vyplatí, protože efektivita bude vyšší.