ZAČÍNAJÍCÍ STARTUP PRECTIME.CZ BOJUJE NA HITHITU

Tvůrci tohoto projektu se sami inspirovali mnoho let v akademickém prostředí. Jan Hovad vystudoval doktorát na VŠ a v byznys sféře pracoval osobně na projektech v USA a Číně. Dalším členem týmu je Milan Tomeš, který byl studentem Honzy a nyní mu pomáhá rozvíjet celý projekt. V neposlední řadě je to Jakub Škrbel, který se o projektu dozvěděl od svých přátel z Growjob institutu. Všechny tyto impulzy vedly k tvorbě interaktivní webové platformy, zaměřené na efektivní výuku cizích jazyků.

O co tedy jde? Můžete se naučit cizí jazyk za 3 měsíce a investujete do toho jen pár minut denně. K tomu si navíc osvojíte techniky z osobního rozvoje.

Projekt Prectime.cz kombinuje „hard skills“ práci s velkými daty (tzv. big data analysis) s moderními poznatky o fungování mozku a moderními výukovými technikami. „Využíváme techniky jako klasické Paretovo pravidlo, Lociho technika, Memory Palace a další..“ vysvětluje Milan Tomeš.

Tým se momentálně snaží získat na HitHitu finanční prostředky pro další vývoj služby. Působí teď pouze v České republice, domácí půdu ovšem vidí jako odrazový můstek do světa, především je zajímá trh Číny nebo Jihovýchodní Asie, ale nezapomínají ani na ten evropský.

Autor: 
Sára Vašková