Pařížský prodejce koňských doplňků - Hermes

Prosperující obchod s koňskými uzdami a příslušenstvím připomíná současná podoba loga značky Hermès – dvojspřeží s jezdcem. Což zůstává jedinou památkou na počátky rodinné firmy. Dnes je módní značka ikonou zejména pro kabelky a šátky.

Francouz Thierry Hermes založil tuto stejnojmennou společnost v roce 1837 v Paříži. Z počátku vyráběli hlavně luxusní věci pro koně. Tím myslím sedla, popruhy a různé okrasné detaily. Hermes byla hlavně rodinou společností.

Tehdy se však společnost zaměřovala výhradně na kožené jezdecké zboží.

Jak přicházelo 20-té století, rodina seznala, že koně už nejsou tak in jako předtím a auta je začínají nesměle nahrazovat. Působnost na poli kůže zůstala, ale přeorientovali se na zavazadla, plavky a batohy. V tomto období začaly vznikat první legendární kabelky Hermes.

Bůh Hermés, syn Dia a Maii byl ochráncem cest a poutníků, ale i zlodějů, bohem obchodu, lsti a podvodu. S tímhle všestranným Hermésem má zakladatel módní značky Thierry Hermés společný obchodní talent a prozíravost. Dějiny Hermès se začaly psát už roku 1837,

Legendami mezi kabelkami se staly Kelly bag a Birkin bag. Žádná jiná kabelka si nevydobyla tolik věhlasu a obdivovatelek. Kelly bag vznikla v roce 1956, vyrábí se pouze ručně z nejjemnější teletiny a jméno dostala po monacké kněžně a herečce Grace Kelly, která si ji vzala jako doplněk, aby zakryla své první těhotenství. Od původního modelu se Kelly bag trochu změnila. Získala větší univerzálnost, dá se zmenšit a přepásat koženým páskem. Na požádání vám kabelku osází zlatem, diamanty, rutheniem či palladiem.

Luxusní, exkluzivní, nedostatkové a velmi drahé, to je Hermès. Nepodbízivé, obdivované a milované, takové jsou kabelky Hermès. Prodávají se v jejich buticích, přestože se s nimi můžete setkat na internetu na mnohých webových stránkách, jedná se buď o podvod, nebo nemají často autorizaci k prodeji.