24/07/2018 (17:00) BUSYMAN DAY

Panter de Cartier - symbol králů

Louise-François Cartier – v dnešní době ikona nejluxusnější šperkařské a druhé nejvýznamnější hodinářské značky, v roce 1847 majitel drobného šperkařství v Paříži. Do roku 1904 se Cartier věnoval pouze výrobě šperků.

V téže roce však jeho dobrý přítel, brazilský pilot Alberto Santos-Dumont, projevil nespokojenost s přesností kapesních hodinek během letu.

To inspirovalo Cartiera k výrobě prvních hodinek s názvem Santos s dnes typických čtvercovým ciferníkem. Značku proslavil až vnuk známého zakladatele, Louis Cartier, který se ujal vedení firmy v roce 1898.

Ne nadarmo byl Cartier proslaven jako „Král klenotníků“, jak jej poprvé výstižně nazval vévoda s Windsoru, neboť klenotnictví dodávalo šperky do dvanácti královských dvorů, včetně španělského i britského.

Netrvalo dlouho a společnosti se stala nejvýznamnějším šperkařským domem na světě. Mezi dvěma Světovými válkami pak Cartier předsavil první kolekci parfémů, šátků a zapalovačů. Luxusní zboží od značky Carier lze koupit na Praze 1 v Pařížské ulici č. 2.