Metaxa AEN

Řecké Navždy. O této brandy říkají, že je to Duše Řecka. Řeč je samozřejmě o Metaxe jejíž chuť si oblibíly, kromě Řeků ještě dva národy – Němci a Češi, kteří ji začali popíjet ve velkém. Přestože si Metaxa získala renomé lepšího pití, chyběl ji stále ještě krůček k tomu, aby se zařadila mezi opravdový luxus. Tedy dokud nepřišla AEN Metaxa, která se směle rovná tomu nejlepšímu, co kdy člověk proléval hrdlem.

AEN Metaxa vznikla na počest 120 letého výročí od vzniku likérky. Ta byla založena v roce 1888 a její zakladatel Spyros Metaxa si už od samého začátku dával jeden soudek stranou. Ten byl označený jako Sud číslo jedna. Otevřeli ho až v roce 2008 a vytvořili výjimečnou edici AEN Metaxa, přesně 1888 lahví, které symbolizují rok založení. Do každé s ručně foukaných a zlacených lahví vložili kapku z nejstaršího sudu.

Výrobce ganartuje, že nápoj je nejméně osmdesát let starý a má unikátní poměr alkoholu – celých 45.3%. Řekové si vždycky rádi pohrávali se symbolikou, takže tajuplný název AEN, je starodávné slovo, které používal například Homér. Jeho překlad znamená “Navždy”. Tvar lahve odkazuje k Dórskému slohu a zátka, která je vyrobena z dvaceti karátového zlata, je ve tvaru kapky. Ta odkazuje na příměs ze Sudu označeného jedna.