Audi R8 GT

Přišli jste na to, že je Vám vaše stávající R8 již málo? Pokud ano, tak máte možnost pokoukávat po jiné, aniž by jste museli oželit její líbivý outfit. Audi totiž představuje limitovanou sérii R8 GT, jejíž motor V10 od Lamborghini dosahuje po úpravě 560 koní, zatímco na váze přišla o celých 100 kg. Dieta zahrnuje ztenčené čelní sklo, tenčí sklo mezi kabinou a motorovým prostorem, zadní víko motoru z lehkého polykarbonátu a nahrazení hliníkových dílů za karbonové. Další změny se týkají intérieru. Běžná sedadla jsou nahrazena odlehčenými skořepinovými, z plastu tuženého skelnými vlákny. Zajímavostí je také úspora váhy na speciálních kobercích, díky kterým se ušetřilo 7,9 kg. 

Malých funkčích aerodynamických změn se ovšem dočkala i karoserie, kdy díky aerokitu získal vůz lepší přítlak oproti standartní verzi.

Audi R8 GT dokáže z klidu na 100 km/h zrychlit za neuvěřitelných 3,6 sekundy, což je dokonce o chlup lepší hodnota, než jaké dosahuje vrchol nabídky značky Ferrari, zvaný Enzo. Po 10,6 sekundy se dostáváte na 200 km/h a nakonec se ručička rychloměru zastaví na hodnotě 320 km/h. Pokud tedy chcete mít v garáži něco naprosto vyjímečného (z edice 333 kusů), tak budete muset počítat i s pro Audi vyjímečnou cenou a to je rovných 5 milionů korun.