Highland park Orcadian Vintage

Pro ty z vás, kteří rádi zapíjí své životní úspěchy něčím o trochu ostřejším a opojnějším, než je láhev vychlazeného šampaňského, tu máme omamný nápoj z nejsevernějších skotských palíren na souostroví Orkneje, které jsou brány jako jedny z nejlepších a nejtradičnějších na světě. Z tajemně černé, bažinami protkané země, vychází neméně tajemná limitovaná single malt whisky Orcadian Vintage od tradiční značky Highland park.

Při prvním doušku tohoto omamného nápoje zkuste na pár vteřin zavřít oči, zhluboka se nadechnout nosními dirkami a uklidnit se. 

Ucítíte lahodnou sladkost, doplněnou o zvláštní chuť spojení černého pepře, crème brulée a pražených vanilkových lusků. Tato chuť vám bude ještě dlouho potom v ústech doznívat a pozvolně se měnit v chuť po opékaném dubu a směsi neznámého koření. O tom, jak vzácný může být tento požitek, vás zřejmě přesvědčí i následující řádky. Orcadian Vintage pochází pouze ze dvou sudů, z nichž bylo naplněno 290 černých speciálně navržených lahví o 70 centilitrech. Každá z těchto lahví je pak oceněna na cca 132 000 Kč.

Tagy: