Změňte svět: investujte do startupů se společenským dopadem

Spolu s Inkubačním programem Laboratoře Nadace Vodafone jsme na konci ledna společně představili investorům projekty se společenským dopadem. Přítomné nejvíc zaujala školní hra proti šikaně DOBRONAUTI a průvodce pro neslyšící cestovatele Deaf Travel.

Téma společenského dopadu a udržitelného podnikání je současným trendem a v roce 2020 tomu nebude jinak. Spojili jsme proto síly s Laboratoří Nadace Vodafone a hledali projektům svoje strategické partnery, angel investory, kteří jim pomohou posunout se na další úroveň. 

Strategické partnery a angel investory hledaly:

  • DEAF TRAVEL - turistický průvodce pro neslyšící
  • DOBRONAUTI - projekt Zpátky v čase učí děti formou interaktivní hry reagovat v konfliktních situacích, kdy eskaluje agrese mezi vrstevníky a není v dosahu žádný dospělý
  • EFA JOBS – unikátní platforma propojující kreativní profese s podniky
  • CSR INDEX - nástroj pro měření a řízení společenské odpovědnosti
  • LADIESPEAK - ověřené metody osobního rozvoje převedené do digitální platformy pro potřeby žen
  • VERUAPP - multiplatformní řešení, které šetří čas pracovníkům v sociálních službách
  • TEZU - mobilní aplikace pro maminky, která je propojuje s těmi v jejich okolí, součástí je i bazar

Každý tým měl 20 min, aby zaujal, vysvětlil svůj záměr a nabídl spolupráci investorům. O doplňující dotazy se postarala porota ve složení místopředsedkyně správní rady Nadace Vodafone Česká republika Adriany Dergam, Kamily Rychatříkové z xPORT VŠE Business Accelerator a zakladatele Busyman.cz Filipa Majora.

“Bylo inspirativní vyslechnout plány startupů se sociálním dopadem a já získala pocit, že to s naším světem vůbec není zlé,” řekla porotkyně Kamila Rychatříková.

Přítomné nejvíce zaujaly projekty Deaf Travel a Dobronauti – ti nakonec získali mentoringový balíček od naší platformy Busyman.cz v hodnotě 10 000 Kč.

Děkujeme všem za účast a držíme pěsti v dalších jednáních s potenciálními angel investory a strategickými partnery. Těšíme se na viděnou příště!

 

 

Podívejte se na fotografie a video z celého večera, vše najdete pod tímto článkem.

Za video a fotografie děkujeme Šimi Design Studio a Kláře Hurtové.

 

Autor: 
Alena Barnová, Veronika Řídelová


Busyman

Busyman.cz a jeho provozovatelé neposkytují služby investičního poradenství ve smyslu zákona č. 256/2004. Neposkytují poradenství pro trh s akciemi a cennými papíry. Dále také Busyman.cz, ani jeho provozovatelé, neručí za obsah zobrazených informací vložených samotnými inzerenty na internetové stránky Busyman.cz.

Tento portál provozuje společnost:
Genesis Invest s.r.o.
Haštalská 1072/6
110 00 Praha 1 - Staré Město

zapsaná pod C 175775 u Městského soudu v Praze. IČ: 24804185

© 2010 - 2020 Genesis Invest s.r.o.