Busyman Club se podílí pohádce Princezna zakletá v čase

Sledujete-li Busymana pravidelně, zajisté víte, že naši investoři přiložili ruku k dílu a spolufinancují novou pohádku Princezna zakletá v čase v koprodukci filmových studií Three Brothers Studios a ProfesionalniVideo.cz.

A o čem nová pohádka bude? 

Mladá rozmazlená princezna Anna musí v jednom stále se opakujícím dni zabránit zakletí celého království a nalézt své čisté srdce, aby tak přemohla temnotu seslanou zlou sudičkou. Možná se to zdá jako otřelé klišé, ale snahou režiséra Petra Kubíka je nabídnout divákům nejen klasickou českou pohádku s dobrým koncem a morálním poučením, ale také napínavý a vtipný děj, plný zvratů, s prvky fantasy a mnoha vizuálními efekty.

Sám režisér odpověděl na otázku, v čem bude pohádka jiná, než ty ostatní, na které jsme zvyklí: „Nechceme dělat další rádoby vtipnou pohádku. Chceme udělat poctivý hřejivý příběh, ve kterém se postavy chovají reálně, přirozeně a případný vtip vychází z jejich intelektu, nikoliv z přihlouplého či groteskního chování.“

V hlavních rolích se objeví například Natálie Germani, Eliška Křenková, nebo Marek Lambora.

Petr Kubík má za sebou již několik filmových projektů – se snímkem Montenegro u nás před pár lety úspěšně zažádal o investici. Když pak přišel s producentem Viktorem Kryštofem, aby nám předložili nápad natočit pohádku, okamžitě jsme ho zařadili na jeden z našich Busyman Angel Day.

Po prezentaci a představení samotné monetizace zareagovali hned čtyři naši investoři, z nichž po dalších jednáních a doladění smluv tři z nich pohádku spolufinancují. 

Jdeme na to!

Přípravné práce tedy ihned mohly začít. Obhlídky lokací, castingy herců do hlavních i vedlejších rolí, výběr správného distributora, partnerů, filmový štáb… Bylo toho opravdu hodně. V současné době má štáb za sebou několik velmi náročných natáčecích dní a několik dalších ještě před sebou. 

Zajímavé informace a pohledy pod pokličku můžete sledovat například na facebookové stránce pohádky. Připravuje se také jedinečný pořad "Jak se točí pohádka", který nabídne pohled do zákulisí natáčení ještě před samotnou premiérou, která je naplánovaná na jaro 2020.

 

 

Dokonce i členové týmu Busyman opráší svoje herecké zkušenosti a zahrají si v pohádce svoji roli. Jakou? To si zatím necháme pro sebe :)

 
Tagy: 
Autor: 
Jakub Kočí