Start-up Harvest - setkání startupistů s investory již v září.

Každý podnikatelský plán, jakkoli geniální může být, nemůže být často realizován bez dostatečné finanční podpory. V dnešním světě byznysu však již neplatí, že ten, kdo přichází s myšlenkou, jak vydělat, musí mít i prostředky na její realizaci. Startupovým projektům dnes pomocné rámě podávají andělští investoři. Kde je ovšem hledat?

Moravskoslezský kraj a jeho Agentura pro regionální rozvoj se rozhodla usnadnit startupovým projektům hledání jejich anděla. V září letošního roku se tak pod jejich záštitou uskuteční v pořadí první setkání start-upů a investorů s volným kapitálem a ochotou jej vložit do začínajících projektů.

Setkání s názvem StartUp Harvest se uskuteční 18. až 19. září v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě. Bude probíhat ve formě krátkých prezentací projektů před zraky přihlášených investorů, kteří na setkání převezmou i roli mluvčích. Začínající podnikatelé včetně registrované veřejnosti si tak budou moci vyslechnout příběhy, rady a podnikatelské projekty těch, kteří se ve světě byznysu již něco znamenají.

Investoři nejen z Česka

Tržní příležitosti jsou globální a stejně tak setkání se bude držet v duchu kosmopolitním. Mezi investory se objeví nejen zástupci z České republiky, ale i z Nizozemska nebo Německa. Přednášky i prezentace start-upů by měly s ohledem s na účast zahraničních investorů, ale i přihlášených zájemců ze sousedního Polska či Slovenska probíhat v anglickém jazyce. 

V roli investora se za Českou republiku představí ostravský podnikatel Jiří Kubica, který je vlastníkem nebo podílníkem v osmi společnostech zaměřených na internetové podnikání. V návaznosti na setkání StartUp Harvest zakládá společně s dalšími třemi společníky investiční skupinu Moravia Seed Group, která bude fungovat jako zprostředkovatel mezi investory a nadějnými startupovými projekty z Moravskoslezského kraje.

K tomu, aby měl start-up potenciál zahraniční expanze, se podle něj nemusí inkubovat v Praze. „V ostravském regionu je řada začínajících podnikatelů se smysluplným projektem, který může uspět i za hranicemi,“ říká Kubica. Vybraným z nich může pomoci právě vznikající skupina Moravia Seed Group.

Registrujte se

Na setkání je nutné se registrovat. Registrace je otevřená pro všechny, kteří chtějí podnikat a hledají vhodného investora. Počet míst je omezen na 60 návštěvníků a 12 startupových projektů. Přihlášení můžete provést ZDE.

Účast na setkání je zpoplatněna. Běžného návštěvníka vyjde dvoudenní přednáškový cyklus s doprovodným programem na 490 korun. Součástí poplatku je i snídaně s investory. Studenti mohou využít slevy. Dvoudenní program je vyjde na 190 korun.

Harmonogram přednášek a další novinky z připravované akce můžete sledovat na jejích stránkách pod odkazem ZDE.