5 dnešních zajímavých zpráv z byznysu

Začíná prodej spořicích dluhopisů

Ministerstvo financí dnes zahájí v rámci jarní emise prodej spořicích státních dluhopisů. Objednávky by měl úřad přijímat do 4. června přes téměř 900 poboček České spořitelny, Československé obchodní banky a Komerční banky.

Celkový objem peněz, za něž můžou investoři obligace nakoupit, ministerstvo nestanovilo. Může však podle potřeby zkrátit upisovací období.


Telefóniky může dostat nové jméno

Akcionáři Telefóniky Czech Republic budou na dnešní valné hromadě rozhodovat o změně názvu společnosti na O2 Czech Republic. Budou jednat i o souvisejících změnách ve stanovách operátora. Hromadu svolal majoritní akcionář PPF.

Akcionáři již nové stanovy schvalovali na letošní březnové valné hromadě. Tehdy ale změnu názvu z návrhu jednání představenstvo vypustilo. Uvažovalo se o přejmenování firmy na M Telecom.


Vznikne největší výrobce autointeriérů

Americká společnost Johnson Controls se dohodla na prodeji výroby automobilových interiérů společnému podniku, který vytvořila s divizí největšího čínského výrobce aut SAIC Motor.

Spojením vznikne největší výrobce automobilových interiérů na světě s ročními tržbami zhruba 7,5 miliardy dolarů.


Ryanair plánuje lety do USA

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair chce začít do roku 2019 létat do Spojených států a přilákat cestující k dálkovým letům velmi nízkou cenou letenek.

V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung to řekl generální ředitel aerolinek Michael O'Leary. "Začneme s tím, jakmile dostaneme letadla," řekl.