Naděje výstavby logistického centra společnosti Amazon v Brně stále existuje.

Kauza výstavby obrovského skladu společnosti Amazon v Brně ještě není u konce. I když se americká společnost vyjádřila, že sklad postaven nebude, podle nových informací je zde možnost, že jednání budou obnovena a k realizaci výstavby dojde.

Podle zpráv České televize se premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) setkal se zástupci internetového obchodu Amazon a řešil s nimi možnost obnovení jednání týkajícího se výstavby obřího skladiště, které mělo být postaveno v Brně, ale kvůli táhlým komplikacím Amazon od jednání odstoupil. Sobotka však boj nevzdává. Na schůzce se snažil zástupce Amazonu přesvědčit, aby stavbu skladiště v Brně nevzdávali.

Schůzka Sobotky a zástupců Amazonu proběhla ve středu. Představitelé internetového obchodu si po schůzce vzali čas na rozmyšlenou, zda k realizaci svatby skladu dojde opravdu v Brně.

Původní jednání o stavby centra v Brně byla odpískána počátkem dubna kvůli neustálým komplikacím v rámci schválení smluv souvisejících s investicemi místním zastupitelstvem.

Další distribuční centrum Amazonu bude vystavěno u Dobrovíze u Prahy. Veškerá dokumentace ke stavbě již byla schválena a řádově do několika týdnů by se mělo začít stavit.

Cílem americké společnosti bylo v Brně postavit logistické centrum v hodnotě cca 2,7 miliardy Kč. Investice měla vytvořit více než 1500 pracovních míst. Avšak kvůli komplikacím schválení ze strany Městského zastupitelstva v Brně, které projekt zamítlo třikrát, Amazon se rozhodl od projektu odstoupit a nalézt jiné vhodné místo ve střední Evropě.