Kreativní kavárny

Už jste někdy navštívili kavárnu, kdy byste současně s vychutnáváním si šálku kávy také namalovali vlastní hrníček? Po odchodu z kavárny byste si domů odnesli vámi ručně namalovanou keramiku. Zdá se vám to jako dobrý nápad, ale nedokázali byste si představit, jak by takováto kavárna mohla v reálnu fungovat?

Trend provozování tak trochu odlišných kaváren stále roste. Možná ani nevíte, že právě ve vašem městě existuje takováto kavárna nebo dílna. Proto neváhejte a podívejte se po okolí.

Pokud se domníváte, že by tento typ kavárny měl být primárně určen pro rodiče s dětmi, mýlíte se. Cílovou skupinou jsou dospělí. Samozřejmě kavárnu můžete navštívit s dětmi, kde s nimi strávíte příjemné odpoledne plné kreativity. Děti jsou taktéž častými návštěvníky. Kavárna je ideální pro osoby, které chtějí strávit příjemně prožitou dobu trochu neobvykle.

Vychutnávejte si kávičku a tvořte

Kavárny lákají na příjemné domácí prostředí s nabídkou kvalitní kávy, čajů a dalších produktů. Služby jsou rozšířeny o nabídku kreativních kurzů zaměřených na ruční práce, od keramiky, malování na sklo, výrobu z recyklovatelných materiálů aj. Hrníček si tedy můžete nejdříve vyrobit a poté namalovat. Pro méně šikovné nebo ty, kteří se nechtějí  ušpinit při tvorbě vlastního výrobku, kavárny nabízí možnost koupit si keramický polotovar, jejichž nabídka je pravdu široká. Polotovar si pak pomalujete vámi zvolenými motivy či využijete šablony, které kavárna taktéž nabízí.

Lidé si kavárny oblíbili a jejich návštěvnost roste. I když ne vždy tomu tak bylo. Čechům chvíli trvalo, než si na takovýto typ kaváren zvykli. Nyní jsou z nich nadšení.

Původ z USA

První kreativní kavárny vznikaly na jihu Spojených států amerických. Tyto kavárny jsou populární i ve Velké Británii.