24/07/2018 (17:00) BUSYMAN DAY

První česko-vietnamské investiční a exportní fórum

Dne 5. 11. 2013 se v prostorách ministerstva průmyslu a obchodu uskutečnilo První česko-vietnamské investiční a exportní fórum. Zájem o něj předčil očekávání organizátorů, protože se o perspektivní Vietnam přišlo zajímat téměř 70 zájemců z pěti zemí.

Fórum bylo zahájeno tradičním vietnamským tancem Mua-Lan, po kterém následovala slavnostní řeč náměstka ministra průmyslu a obchodu Ing. Milana Hovorky. O významu spolupráce mezi ČR a VSR hovořil pan Hoang Thuy Duong, rada velvyslanectví VSR v ČR. Předseda Česko-vietnamského investičního a exportního fóra Ing. Pavel Janásek, Ph.D. prezentoval reálné možnosti podpory pro podnikatele, kteří mají zájem vstoupit na vietnamský trh. Úvodní blok přednášek byl doplněn o ekonomické a statistické informace od obchodního rady a vedoucího obchodního oddělení velvyslanectví v ČR.

Druhá část přednášek byla zaměřena na praktické informace pro exportéry a investory. Ředitel odboru syndikací a akvizic České obchodní banky Ing. Martin Frelich, MBA prezentoval možnosti, které se nabízí při realizování projektů ve Vietnamu. Informace o právních aspektech mezinárodní spolupráce přednášel JUDr. Ing. Pavel Fabian ze společnosti Fabian & Partners. Čestným hostem fóra byl generální ředitel mezinárodní společnosti UNICO pan Arend-Jan Kempers, který se věnoval speciálním otázkám transportu a celního řízení, toto bylo užitečné zejména pro exportéry. O potenciálu investičních příležitostí prezentoval jednatel společnosti InvestClub International pan Michael Jindra. O tom, že kvalitní projekty směřující do Vietnamu si zaslouží finanční podporu od Technologické agentury ČR, se bylo možné přesvědčit od pana Mgr. Petra Matolína, který je koordinátorem těchto projektů. V závěru přednášek byly prezentovány konkrétní zkušenosti společnosti Rudolf Jelínek při vstupu na vietnamský trh, se kterými se podělil pan Ing. Martin Déva – ředitel pro export.

Z přednášek se účastníci mohli dozvědět komplexní a podstatné informace o ekonomickém potenciálu Vietnamu. Díky tomu se zájemcům o investování a export nabídla možnost efektivněji realizovat jejich podnikatelské projekty.

Organizátoři akce chtějí touto cestou poděkovat nejen hlavnímu sponzoru České spořitelně, ale také mediálnímu partnerovi Ekonom, dále Ministerstvu průmyslu a obchodu, přednášejícím a v neposlední řadě všem partnerům, kteří přispěli k propagaci a realizaci úspěšného konání fóra.

V Praze, dne 11. 11. 2013

Tisková zpráva