24/07/2018 (17:00) BUSYMAN DAY

Luxus až do nebe - hotel Burj Al Arab

Chcete-li zažít nejvyšší luxus arabské kultury, navštivte nejvyhlášenější hotel světa Burj Al Arab v Arabských emirátech.

Je to také jediný hotel na světě, který má sedm hvězd, a tudíž jediný v kategorii označované jako First Class De Luxe. Klenot města Dubaj připomínající plachetnici, jehož architektem je Tom Wright, se vypíná do výšky 321 metrů nad mořem a donedávna byl nejvyšším hotelem na světě.

Stavba započala v roce 1994. Hotel byl oficiálně otevřen v roce 1999. Jistě nikoho nepřekvapí, že tato neskutečná stavba zároveň stojí na uměle vytvořeném ostrově, na kterém je hotel ukotven až do hloubky 45 metrů do mořského dna a stála 650 milionů Dolarů.

Zajímavostí hotelu je přistávací plocha pro helikoptéru ve 28. patře hotelu, tenisový kurt na střeše, či zavěšená visutá restaurace. Budete-li mít chuť do tohoto hotelu zavítat, připravte si pěkný balík peněz.

Pro ty nejnáročnější je zde také možnost pronájmu královského apartmá za 62 000 Dolarů na noc. Pro ty méně náročné je zde pokoj za noc již od 1000 Dolarů.