Balmain nyní v Praze

Módní dům Balmain je ve světě velice známý. Nyní se dostává do podvědomí milovníkům módy i v České republice. Nahlédněte s námi do minulsoti této značky. Pierre Alexandre Claudius Balmain, narozen roku 1914 v Paříži, byl proslulý díky své velice sofistikované a elegantní módě. Jeho sloganem bylo, že móda je architekturou pohybu. Po druhé světové válce se stal králem francouzské módy. Oblékal například Evu Gardner či Brigitte Bardot.

Zaměřil se především na večerní róby. Po jeho smrti v roce 1982 se vedení ujali dva návrháři, kteří značku vedli neméně svědomitě jako sám zakladatel.

Nyní dům vede Christophe Decarnin, jehož koncept se nese v moderním glamour duchu. Jak sám říká, vše kolem něj ho inspiruje. Ženy jeho života, kusy látky, barvy kolem něj… Ale nejdůležitější je vše propojit s realitou, protože oblečení musí být nositelné. Kolem roku 2008 začala být značka velice populární mezi celebritami a dostala se i mezi širokou veřejnost.

Originální modely byly k vidění skoro v každém kvalitním módním časopise a na přehlídkových molech. Decarnin na letošní zimu diktuje extravaganci. Jeho modely jsou často ve zlaté a černé barvě s nápaditými vzory (ovšem ani on letos nevynechal tolik oblíbený leopardí vzor). Oblečení obepíná postavu, kterou Decarnin zvýraznil vycpávkami ramen, páskem v pase a výstřihem do V. Vše působí velice žensky a sexy, zároveň je kladen důraz na praktičnost. Jsou k vidění teplé kožíšky, elegantní saka a pláště, jak už je tomu ve Francii dobrým zvykem. Modelky obul do tmavých kotníčkových bot na vysokém podpatku, které se hodí jak k přiléhavým večerním minišatům, tak ke kalhotám pánského stylu. Nesmím zapomenout na trendy v oblasti líčení a hairstylingu. Make-up i vlasy zanechal přirozeně (hnědé barvy stínů, tělové rtěnky), což vytváří harmonii s výrazným oblečením. Od podzimu je tato legendární francouzská značka k dispozici v SIMPLE Concept Store.

Tagy: