One Hyde Park - nejdražší byty na planetě

Dle své adresy One Hyde Park, na okraji nejvýznamnějšího londýnského parku, vznikl komplex čtyř budov s historicky nejdražšími byty světa, kde se v přepočtu platí 198 000 Kč za 0,09 metru čtverečních. Za penthouse na vrcholu samotných budov se tedy mužeme dostat až na celkové 4 miliardy a 240 milionu korun, pokud to tedy stihneme, většina bytů je již rozprodána!

Vašimi sousedy pak mohou být arabští princové, naftoví magnáti, či ruští oligarchové, pro které především jsou byty i díky svým bezpečnostním vlastnostem určeny. Tím mám na mysli neprůstřelné zasklení proti ozbrojeným náletům helikoptéry (jako jsme toho byli svědky v posledním díle trilogie Godfather), nouzovou pancéřovou místnosttajnou chodbu pro únik do přilehlého hotelu, snímače duhovky, či ozbrojené komando SAS.

Byty však tak strohé, jako Hitlerův bunkr pod Berlínem, zdaleka nejsou. Za to vše se zaručuje světoznámá společnost Candy & Candy a architekt Richard Rogers. Mimo to bude jejich majitel rozmazlován 24 hodinovou pokojovou službou, lázněmi, ochutnávkami nejlepších vín a jídlem servírovaným pod dohledem nejoceňovanějšího šéfkuchaře Heston Blumenhal z Mandarin Oriental.