10 NEJZAJÍMAVĚJŠÍCH PROJEKTŮ NA KICKSTARTERU, KTERÉ JEŠTĚ MŮŽETE PODPOŘIT!

1. G-RO – chytrý kufr
web

Tento elegantní kufřík přesáhl svůj cíl 125 000 dolarů a už je dávno za milionem! Co je na něm tak speciálního? Pro bežného pozorovatele skoro nic, ale pravidelný cestovatel tenhle praktický kousek ocení. Velká kola, která kufr přenesou přes jakoukoli překážku, spousta šikovných kapsiček (které se překvapivě ve spoustě kufrech zatím nedělají) i delší držadlo. To všechno jsou detaily, dělající z tohoto kufříku praktického společníka na cestách. Nechybí ani externí disk pro dobíjení telefonu a určení lokace kufříku.

Něco takového jste už dlouho hledali? Ještě můžete být mezi prvními majitely tohoto technologického zavazadla, projekt totiž stále běží!

Předpokládaná doba doručení: Únor 2016

 

2. Ballios – pro nadšené jezdce
web

Že tu na své příjdou opravdu všichni, svedčí následující projekt pro milovníky koní.

Tento systém pro sledování výkonosti vaší i koně už svůj cíl splnil a stále přibívají další zájemci. Zařízení se aplikuje pod sedlo a napojí na aplikaci ve vašem telefonu. Sledovat pak můžete zdravotní i fyzický stav koně, počet přeskoků a sestavit si tak detailnější analázu tréninku. Aplikace vás dokonce informuje i o případném kulhání.

Předpokládaná doba doručení: Duben 2016

 

3. Tall Lights – bezpečně na koni
web

A když už jsme u těch koní, byla by škoda nezmínit bezpečnostní světélkující oháňky. To, co vypadá jako módní doplněk, se už osvědčilo u majitelů psů a pro své koně to začala používat i policie. Další vývoj můžete podpořit právě na Kickstarteru.

Předpokládaná doba doručení: Prosinec 2015

 

4. Levit – pro váš počítač i záda
web

Levit vypadá to jako designová vychytávka na pikniky, ale ve skutečnosti je záměrem tvůrců zabránit vašim shrbeným zádům. Lehký, tenký a vodě odolný pomocník všech, co většinu svého času tráví na PC, přesáhl na Kickstarteru svůj finanční cíl téměř ihned. Dopřejte si jej taky.

Předpokládaná doba doručení: Listopad 2016

 

5. Ulo – nejroztomilejší kamera
web

Tuhle roztomile oči koulející sovu si zamilujete. Jedná se však nejen o designový doplněk, ale hlavně o užitečnou a velmi praktickou „domácí“ kameru. Pomocí Uly můžete doma pravidelně kontrolovat jak děti, tak i domácího mazlíčka. Dokáže se spustit na pohyb, udělat vám fotografii a pokud se na video zrovna nedíváte živě, sova vám na email pošle aktuální gif. A samozřejmě vidí i ve tmě. Vše sledujete pomocí aplikace, kde si můžete sovu i barevně upravit (změnit barvu očí apod.)

O slibné budoucnosti tohoto vynálezu svědčí obrovská částka, kterou zájemci na Kickstarteru poslali a to i přesto, že si na kameru budou muset počkat celý rok.

Předpokládaná doba doručení: Únor 2016

 

6. Beddi – super inteligentní budík
web

Na prvním místě je to budík. Ale taky zahrnuje spoustu aplikací a vychytávek. Můžete si na něj napojit svůj Spotify účet (Apple music i Google music), díky kterému vás ráno probudí oblíbená hudba. Krom toho vás ráno bude budit ještě postupným rozsvěcováním. Světlo bude nabývat na intenzitě pět minut před vaším probuzením. Po analýze aktuálního počasí vám doporučí outfit a díky napojení na Google maps sdělí, za jak dlouho musíte vyjít, abyste něpřisli pozdě do práce. Nabízí také přivolání Uber taxi stisknutím jednoho tlačítka. Večer vás uspí přednastavými „příjemnými zvuky. Na výběr je například šum moře nebo kapky deště.

Projekt už dávno překročil svůj cíl. Jde vidět, že o technologické hračky jako z budoucnosti je prostě velký zájem.

Předpokládaná doba doručení: Únor 2016

 

7. FLEKS3d – dokonalá 3D tiskárna
web

Jednoduché nádobí, postavičky z vašich oblíbených filmů či součástky, které marně hledáte ve všech hobby obchodech po městě. To všechno si teď můžete vyrobit doma. Tahle dokonalá 3D tiskárna vám to totiž umožní. Snadné ovládání a reference uživatelů předešlých modelů této brooklynské party, dělají z této novinky must have kousek všech nadšených kutilů.

Předpokládaná doba doručení: Leden 2016

 

8. The Revolutionary „NO SWEAT“ pants – Kalhoty, ve kterých se nezapotíte
web

Z horolezeské stěny rovnou do kanceláře. Tak začíná promo video projektu, který slibuje dokonalé kalhoty. Jejich výhoda spočívá v materiálu, jenž vás nejen nenechá se pořádně zapotit, ale navíc je velice pružný. Tato parta z New Yorku vynalezla vlastní materiál, kombinující všechny výhody sportovního oblečení, při zachování elegantního vzhledu. Kalhoty absorbují vlhkost, jsou zápachu odolné, rychle schnoucí a díky přidanému spandexu i dokonale pružné. Chcete je taky? Pořád můžete projekt podpořit!

Předpokládaná doba doručení: Únor 2016

 

9. The Lampeter – nejen hezká lampa
web

Tento panáček sloužící jako lampa, se díky odolnému materiálu hodí nejen jako designový doplňek do vaší kanceláře, ale i na dobrodružnou výpravu.

Hlava, kterou lze otáček o 360 stupňů, je vyrobena ze světel starých motocyklů a tělo taktéž. Lampu je možné ovládat dotykem i přes mobil.

Že to není jen tak ledajaká lapma, svědčí i překonaný finanční cíl během nekolika dnů.

Předpokládaná doba doručení: Červen 2016

 

10. GP cats – a víte, kde máte kočku
web

Ti co tohoto chlupatého mazlíčka nevlastní, možná tolik pochopení mít nebudou, ale pro spousty majitelů koček se jedná o užitečné zařízení. I přesto že takových už na trhu pár je, německý GP cats je však lehčí (vhodné i pro kočky, které nejsou zvyklé mít něco kolem krku) a pomocí napojené aplikace, vám ihned sdělí, kde se váš mazlíček nachází. Navíc na jedno nabití vydrží až pět dní.

Vždycky vás zajímalo, kde se celé dny vaše kočka toulá? Teď si to můžete zmapovat!

 

Předpokládaná doba doručení: Prosinec  2015

Autor: 
Iveta Ryšavá