Hodnota Bitcoin prudce klesla díky technickým problémům

Nejdiskutovanějším tématem současnosti v oblasti investic jsou bezpochyby virtuální měny, mezi nimiž je nejznámější kryptoměna Bitcoin. Většina určitě zaregistrovala prudký nárůst její hodnoty v průběhu Q4. I když Bitcoin slaví úspěch na celém světě a počet investorů investujících své finanční prostředky do Bitcoin měny stoupá, potýká se Bitcoin s problémy.

Bitcoin je první kryptoměnou, která se objevila nenápadně v roce 2009, ale teprve v roce 2013 začala rapidně stoupat její popularita a obchody s ní. Tvůrcem Bitcoin meny je Satoshi Nakamoto.

Hodnota Bitcoin výrazně klesla, když burza Mt. Gox zastavila kvůli technickým komplikacím některé výběry, což má za následek prudký pokles hodnoty Bitcoin. Hodnota Bitcoin klesla podle údajů, které zveřejnilo včera před půlnocí BBC z hodnoty 700 dolarů na 540 dolarů. Burza Mt. Gox je nejstarší burzou obchodující s kryptoměnami. Technické závady umožnily obchodníkům na burze podvádět s bitcoiny, proto došlo k zastavení některých transakcí.

I když jsou kryptoměny stále oblíbenější a obchodování s nimi roste, začíná se to nelíbit úřadům některých států. Příkladem jsou ruské úřady, které začínají stále intenzivněji proti Bitcoinu vystupovat. Tvrdí, že zvyšuje možnosti praní špinavých peněz a může jím být financovány nezákonné činy, především tedy terorismus. Podobné pocity z Bitcoinu a dalších kryptoměn mají i Spojené Státy. I tak obchodování s kryptoměnami neztrácí na intenzitě a stále více lidí podléhá možnosti angažovat se v těchto virtuálních měnách.

Výhodou této měny je to, že je navržena tak, aby ji nemohly ovlivňovat ani vlády a centrální banky států. Hodnota měn závisí na důvěře, kterou lidé v této měně mají.

Bitcoin není jedinou kryptoměnou, mezi tyto měny patří také Litecoin, WorldCoin, Megacoin, Quark, Primecoin,Gamecoin nebo třeba Casinocoin, Sexcoin a Craftcoin.