Virtuálními měnami lze platit i v Česku

Finanční revoluce stále sílí, což se projevuje ve zvyšujícím se počtu míst, které umožňují platit virtuální měnou. I v České republice můžete platit Bitcoiny popřípadě Litecoiny. Počet těchto míst je však stále málo.

Tématika kryptoměn je stále velmi aktuální a její popularita neustále stoupá. V dnešní době nejen, že máte možnost do těchto kryptoměn investovat, ale také jimi můžete platit. V České republice počet firem, které obchodují ve virtuálních měnách roste. V současné době existuje desítky firem akceptující Bitcoin nebo Litecoin.

Firmy obchodují především s měnou Bitcoin, ale postupně se dostává do popředí i Litecoin. Rozdíl mezi těmito dvěma měnami je v hodnotě. Bitcoin má stonásobnou hodnotu než Litecoin. Měny fungují na odlišném algoritmu.

Virtuální měny jsou především využívány k platbám. Existují však i firmy, které poskytují v této měně např. i část mzdy. Jednou z prvních signatářů je společnost oXy Online. Zaměstnanci společnosti mají o části výplaty mzdy v Bitcoinech zájem především kvůli jejich vlastní zvědavosti a také díky pohodlnosti a jednoduchosti nabití digitální peněženky. Zájem ze strany zaměstnanců však doposud není velký.

Platby virtuálními měnami se netýkají pouze moderní technologie. Tuto měnu začínají ochotně přijímat i majitelé kaváren, restaurací, ale i prodejci šperků, kosmetiky či obchodníci poskytující služby.

Počet míst přijímajících digitální peníze přibývá. Dá se předpokládat, že počet firem akceptujících tyto měny dále poroste a platba virtuálními penězi bude čím dál více využívaná. Jednotlivá místa, kde tyto peníze akceptují, si můžete přehlednou na celosvětové CoinMap.