Mějte přehled o tom, co se dnes děje v byznysu

Buznys prostředí je velmi pestré a úsilím každé společnosti je nabízet služby, které splňují požadavky jejich zákazníků. Zde se můžete dočíst o sedmi podstatných zprávách z dění byznysu.

ČEZ prodává svou telekomunikační síť

ČEZ vypsal tendr na prodej své pevné telekomunikační sítě, zájemci mají své nabídky podat do konce příštího týdne. Kontrakt má trvat 18 let a jeho hodnota by se měla pohybovat okolo miliardy korun, píše Mladá fronta Dnes (MfD). Síť pro přenos hlasových a datových služeb dosud vydělávala více než sto milionů korun ročně, tržby činily zhruba 750 milionů korun.

Českou kvalitu rozšíří dalších 19 výrobků a služeb

Některou ze značek programu Česká kvalita bude moci od úterý používat dalších 19 výrobků a služeb. Ocenění v úterý večer v Praze obdržela například dvě dětská hřiště a sportoviště, domov pro seniory či počítačový systém řízení. Program Česká kvalita funguje v ČR od roku 2002 a má za úkol podporovat kvalitní produkci domácích firem.

Bankou roku je Česká spořitelna

Absolutní vítězství a titul Fincentrum Banka roku 2013 získala po dvouleté přestávce Česká spořitelna. Hodnocení pojišťoven vyhrála Česká pojišťovna. Výsledky letošního 12. ročníku soutěže Fincentrum Banka roku v úterý vyhlásili organizátoři.

Nová střeva pro dukovanské chladící věže

Mohutné chladicí věže Jaderné elektrárny Dukovany dostanou nové vnitřní konstrukce. Budou vyrobené ze sklolaminátového materiálu, aby odolávaly korozi. Výměna nastane zhruba po 29 letech provozu. Tyto nové kompozitní konstrukce budou instalované ve všech osmi věžích do roku 2015, sdělil v úterý ČTK mluvčí elektrárny Petr Spilka. Jde o další krok k plánovanému prodloužení životnosti dukovanské elektrárny o 30 let.

EU chce pomoct mladým bez práce

Evropští partneři se v úterý zavázali poskytnout v příštích dvou letech nejméně šest miliard eur (více než 162 miliard korun) na boj s nezaměstnaností mladých v zemích Evropské unie. Přijmout chtějí i další opatření, která mají pomoci mladým lidem zajistit práci. Konkrétní výsledky slibují v letech 2014 a 2015. Shodli se na tom na mezinárodní konferenci o zaměstnanosti mladých v EU, která se za účasti vrcholných představitelů unie konala v Paříži.

Rozvíjející se ekonomiky založili novou ratingovou agenturu

Pětice rozvíjejících se zemí světa založila novou "globální" ratingovou agenturu pod názvem ARC Ratings. Společný podnik portugalské národní agentury CPR s jejími protějšky v Brazílii, Indii, Jihoafrické republice a Malajsii její zakladatelé v úterý označili za alternativu "velké trojky" amerických agentur, které podle nich prý už nevyhovují potřebám nového globalizovaného světa.

Jaderná elektrárna Mochovce má nedostatky

Na internet unikly údajné e-maily pracovníků dodavatelských firem, které poukazují na nedostatky při probíhající dostavbě slovenské jaderné elektrárny Mochovce. Za zveřejněním informací stojí patrně hnutí Anonymous, jehož členové jsou známí útoky na weby různých institucí. Napsal to slovenský portál Aktuálne.sk, podle něhož pravost zveřejněných údajů zatím nikdo nepotvrdil.