24/07/2018 (17:00) BUSYMAN DAY

Ukradený potenciál – změňte Váš pohled na svět!

Kniha Ukradený potenciál je počinem českého podnikatele Michala Mrhače, který je jeden ze zakladatelů prvního českého investičního klubu. Díky tomuto počinu se autor knihy denně setkával s multimilionáři a začínajícími podnikateli, přičemž mohl vysledovat markantní rozdíly mezi investorem a člověkem s nápadem.

Jedinečné zkušenosti z praxe

Publikace o podnikání bývají často strohé a přímočaré, Ukradený potenciál je jiný. Autor do knihy zakomponoval svůj osobitý příběh o tom, jak utrpěl poranění Achillovi šlachy a bezmála půl roku se nemohl věnovat své práci. Tato událost Michala vedla k napsání knihy a zamyšlení se nad životními prioritami, po této zkušenosti opustil kariéru investičního specialisty, začal se věnovat kultuře, kde tvoří pod pseudonymem Claudio Depeyrac.

Ukradený potenciál je rozdělen do deseti kapitol. Autor v nich popisuje dění, o kterém běžný člověk neví a přesto se běžně dějí. Jedna z kapitol vypráví o situaci v bankovnictví, o které Češi ví jen zlomek pravdy. V knize najdete myšlenky, které Vám mnohdy zůstanou v hlavě celé dny a dávají Vám možnost, vytvořit si vlastní názor.

Michal Mrhač se zaměřil především na mladé publiku, začínající podnikatele, kteří potřebují posunout od nápadu na papíře k jeho realizaci. Tomuto tématu se v knize věnuje kapitola Jak začít podnikat, kde jsou rozebrány chyby, které ze začátku dělá každý podnikatel.

Proč Ukradený potenciál?

Netradičním názvem knihy dává autor najevo, že člověk má vrozené schopnosti, které kvůli systému nemůže naplno využívat. Než si člověk uvědomí co jsou jeho silné stránky, je veden k práci která ho nebaví a ve které nevyužije celý svůj potenciál.

Profit ze systému

Autor se v knize zabývá nejen podnikatelskou činností, ale také jedincem žijícím v určitém systému, kterému se snaží porozumět. V knize je na tento fakt kladen velký důraz, protože pokud víte jak systém funguje, máte větší šance v něm začít prosperovat.

Pořád váháte? To není vše!

Kromě poutavého příběhu Vám kniha nabídne možnosti jak se vymanit ze systému a najít si své vlastní místo, kde bude Váš potenciál stoprocentně využitý. Budete překvapeni jak je vzdělání v dnešním světě jednostranné a zděšeni jak je korporátní svět nefér.

Více zde.