V Novém Jičíně zahajuje provoz nové coworkingové centrum

Nový Jičín – Občanské sdružení PROFICIO otevírá nové prostory – coworkingové centrum, které nese název “COWO NOVO – prostor pro (spolu)práci”. Na výběru názvu se podílela i široká veřejnost, která v anketě nejvíce hlasovala pro názvy “COWO NOVO” a “prostor”. Ve finále se provozovatelé rozhodli oba tyto kandidáty spojit, čímž vznikl název, který je pro nový prostor zcela vystihující – slovo “novo” v latině totiž znamená měnit, tvořit (což budou zajisté dělat právě návštěvníci coworkingového centra); název také odkazuje na město Nový Jičín, a “prostor pro (spolu)práci” je to, co (mimo jiné) tyto prostory nabízejí svým klientům.

Možná jste pojem “coworking” ještě neslyšeli. Co to je? V doslovném překladu to znamená “spolu-práce”. Jde o sdílený prostor pro samostatnou práci i spolupráci profesionálů a jiných pracovníků, kteří zde nezávisle na sobě realizují své projekty a rozvíjejí své podnikání. Proč byste přece měli platit měsíční nájem za celou kancelář, když potřebujete svůj stůl a židli třeba jen dva dny v týdnu? Nebo naopak – proč byste měli být omezení tím, kdy je vám budova, kde vaše kancelář sídlí, přístupna, když se vám lépe pracuje ve zcela jiné hodiny či dny? COWO NOVO nabízí různé měsíční tarify (již od 650 Kč), které zohledňují různé nároky svých klientů. Samozřejmostí je možnost si některou z plně vybavených místností pronajmout jednorázově a nechat si zajistit občerstvení.

V COWO NOVO si můžete pronajmout své místečko pro práci, zasedací místnost, dataprojektor, využít tiskárnu… nebo si třeba něco půjčit ze sdílené knihovny. Klientům je k dispozici také sdílená asistentka, která je přesně ten “někdo”, kdo za vás vystojí frontu na poště nebo vám skočí pro něco do města, zatímco vy se budete věnovat své práci. Kde COWO NOVO sídlí? Zabydlelo se v pravém křídle novojičínského gymnázia, kde dříve bývalo Komunitní vzdělávací centrum. Více o COWO NOVO a nabízených službách se dozvíte nawww.cowonovo.cz nebo na Facebooku, kde již teď COWO NOVO sleduje více než 200 lidí (www.facebook.cz/CoworkingNJ).

COWO NOVO však nenabízí “jen” prostor pro práci, na své si přijdou i všichni ti, kteří rádi navštěvují různé workshopy, kurzy a semináře.COWO NOVO má již teď v nabídce několik atraktivních akcí plánovaných na říjen a listopad, program je postupně doplňován. Sníženého vstupného mohou využít rodiče na RD, studenti a ZTP. Na podzim se také rozběhne již 2. běh novojičínského podnikatelského inklubátoru, který je skvělou platformou pro ty, kteří zvažují, že by se vydali na volnou nohu, potřebují znovu nastartovat své podnikání, nebo by potřebovali definovat si sebe a své možnosti. Účastníky podnikatelského  inklubátoru budou na jejich cestě provázet zkušení mentoři.

Od konce září je COWO NOVO v testovacím provozu, zahajovací párty se koná 7. října od 15:30 – vystoupí na ní Karel Hynek – ten je určitě známý fanouškům pořadu Na stojáka, pro přítomné bude přichystáno chutné občerstvení, přítomny budou osoby, které se na vzniku coworkingového centra podílely. Všichni, kteří na zahajovací párty dorazí, obdrží poukaz na jeden den v COWO NOVO zdarma.

Myšlenka sdíleného prostoru, který je pojítkem pro svět firem, neziskových organizací, podnikatelů, osob se zájmem o osobní rozvoj a freelancerů, byla uvedena v život v roce 2005, postupně se tento trend šíří po celé světě – nyní už i v Novém Jičíně. PROFICIO, o.s. začíná podzim skutečně ve velkém – v úterý 29. září pořádá ve spolupráci se sdružením Eduwork konferenci “Podpora potenciálu – jedinečnost jako základ úspěchu”, jejímž ústředním tématem jsou metody a techniky rozvoje lidského potenciálu. Na konferenci dorazí lidé z celé republiky, hlavním řečníkem konference je švýcarský kouč a kariérový poradce Thomas Diener. Vystoupí také  Michal Martoch, Pavlína Vašátová, Peter Živý a další.

Autor: 
Lucie Hrdličková


Busyman

Busyman.cz a jeho provozovatelé neposkytují služby investičního poradenství ve smyslu zákona č. 256/2004. Neposkytují poradenství pro trh s akciemi a cennými papíry. Dále také Busyman.cz, ani jeho provozovatelé, neručí za obsah zobrazených informací vložených samotnými inzerenty na internetové stránky Busyman.cz.

Tento portál provozuje společnost:
Genesis Invest s.r.o.
Haštalská 1072/6
110 00 Praha 1 - Staré Město

zapsaná pod C 175775 u Městského soudu v Praze. IČ: 24804185

© 2010 - 2020 Genesis Invest s.r.o.