24/07/2018 (17:00) BUSYMAN DAY

Hlasování veřejnosti v Soutěži Podnikatelských Záměrů bylo zahájeno

25. října 2011 – Soutěž Podnikatelských Záměrů pokročila v druhé části října do užšího kola. To bylo zahájeno výběrem pěti podnikatelských záměrů, které nejlépe odpovídaly stanoveným požadavkům. „Příjemným překvapením pro nás byla rozmanitost přihlášených záměrů, zároveň to pro náš tým ale znamenalo několikahodinové diskuze nad výběrem pěti nejlepších“ odhaluje za pořadatele soutěže pozadí výběru záměrů Ing. Jiří Kučera.
 
Do užšího kola soutěže byly vybrány následující projekty:
 
  1. Výměnný reklamní systém ADHit, který na český, ale i zahraniční internet, přinese novou možnost inzerce.
  2. Živá stolní hra Bordeaux Game kombinující prvky rulety a crapsu (kostek) se chce stát číslem jedna ve světových kasinech.
  3. Rurální ekohotel se za pomoci investorů stane rájem aktivního odpočinku a agroturistiky na španělském venkově.
  4. FAN ARENA aspiruje na největší zábavní centrum pro děti v Moravskoslezském kraji.
  5. Půjčovna transportérů Segway umožní skloubit krásy Lednicko-valtického areálu s netradiční aktivitou.
 
„Samozřejmě, že ani těch pět vybraných záměrů není dokonale připraveno na podnikání, ale i o tom je Soutěž Podnikatelských Záměrů. Názory odborné poroty i veřejnosti mohou předkladatelům záměrů v mnohých aspektech otevřít oči - vždy ale záleží na nich samotných, jestli jsou připraveni přijímat možná i nepříjemnou pravdu a do budoucího podnikání se z ní poučit,“ dodává na adresu vybraných záměrů Ing. Kučera.
 
Souběžně se zveřejněním pěti soutěžních záměrů na portálu www.ipodnikatel.cz bylo zahájeno hlasování, ve kterém aktivní zapojení do soutěže přechází na širokou veřejnost. Ta se svými hlasy může až do 14. listopadu podílet na výsledném hodnocení soutěžních záměrů, ze kterého pak vzejdou dva nejúspěšnější podnikatelské projekty, jejichž autoři budou mít šanci prezentovat svůj záměr před panelem zkušených investorů a získat potřebný objem peněz pro své budoucí podnikání.
 
Zpětná vazba na soutěžní záměry bude po dobu hlasování veřejnosti přicházet také ze strany odborné poroty, jejíž postřehy jsou pravidelně zaznamenávány a jako týdenní hodnocení zveřejňovány na stránkách soutěže.
 
Odbornou porotu soutěže tvoří:
 
  1. doc. Ing. Dagmar Válková, CSc. je akademickým pracovníkem na Vysoké škole podnikání, a.s. Její specializací je problematika malého a středního podnikání a finanční řízení. Do soutěže přináší odborný pohled, který má základy v dlouholeté praxi se vzděláváním kvalifikovaných pracovníků pro podnikání.
  2. Ing. Kryštof Šigut po slibně nastartované vědecké kariéře opustil akademickou půdu a vydal se na dráhu obchodu v korporátním businessu. V roli porotce uplatňuje své praktické zkušenosti s podnikáním.
  3. Tým Centra pro začínající podnikatele při JVM-RPIC, spol. s r.o. má široké zkušenosti s poradenstvím pro začínající podnikatele, přípravou a konzultacemi podnikatelských plánů. Ve své práci je konfrontován s každodenními starostmi začínajících podnikatelů.
Více informaci o soutěží na www.ipodnikatel.cz