"Vize 2030" - Mezinárodní konference o Africe v NY

Minulý týden proběhla v New Yorku historický první mezinárodní konference „Vision 2030 to the Africa Investment“, která se zaměřuje na prezentaci investičních projektů především v oblasti infrastruktury na následujících 20 let. Mezinárodní setkání přilákalo významné investory a investiční skupiny z celého světa, i z České republiky.

Dvoudenní konference, která začala v pondělí 11. dubna v Residenčním Klubu naproti Central Parku na Manhattanu, hostila významné politiky a nejvyšší představitele Keňské vlády, zástupce amerických a evropských investičních skupin a developerů.

Mezi klíčové projekty, které byly v rámci dvoudenní akce prezentovány, patří například přestavba letiště Jomo Kenyatta na mezinárodní úroveň, projekty pro rozvoj železniční sítě, či vybudování dálničních spojů v Nairobi, Mombase a Kisumu. Mezi zajímavosti investičních příležitostí patří například i výstavba geotermálních elektráren.
Konference Vize 2030 pro mnohé africké země představuje unikátní příležitost prezentace vizí rozvoje a podpory ekonomiky skrze jednotlivé projekty zahraničním investorům a navázání tak cenných kontaktů s mezinárodními investičními skupinami."