Start-up Spoteee, aneb nuda na běžícím pásu právě skončila

Nebaví vás při běhání na běžícím pásu ve fitku dívat se jen na holou zeď před vámi? Unavuje vás tato představa, že budete hodinu koukat do zdi a přitom běhat? Start-up Spotee vytvořil aplikaci, která odstraní nudu při běhání na pásu stimulací běhu v reálném světě.

Aplikace Spotee reaguje na problém většiny fitness center, kdy zákazníci fitness v rámci běhání na běžícím pásu se musí dívat buď jen před sebe na holou zeď nebo na nesouvisející pořady v televizi. Aplikace reaguje na tento problém a přináší revoluční řešení. Díky Spotee se můžete při běhání projít kolem římského Kolosea nebo se proběhnout po londýnském Hyde Parku. Aplikace nejen podporuje uživatele ve sportu, ale zároveň přináší ojedinělý zážitek z běhání.

Podnikatelský záměr vznikl jak jinak, než když dva členové Spotee týmu si šli do fitka zaběhat a napadlo je, že by běhání ve fitness centrech mohlo být mnohem zajímavější a lákavější v případě, že by se zákazníkům nabídla aplikace stimulující lákavé prostředí pro běhání.

Aplikace Spotee byla nejdříve představena v beta verzi. Nyní stále probíhá její zdokonalování. Projekt je nyní ve fázi vyjednávání a navazování spolupráce s jednotlivými fitness centry. Jen samotný originální nápad mnohdy nestačí. K realizaci je potřeba překonat mnoho překážek a nechtít všechno hned na 100 %.