Fingood.cz - P2B platforma umožnující lidem investovat do zavedených českých firem

Marek Galerka a Roman Vyorálek
Proč jste se rozhodli pro vyhledání soukromého investora?: 

Bylo to v době, kdy nám došly vlastní zdroje v projektu. Zhruba 1,5 roku od prvních prací jsme začínali být na suchu. Web byl hotový, klienti se hodně registrovali. To bylo v době kdy spouštělo zonky, které jsme předběhli asi o dva měsíce. Měli jsme dílčí úspěchy, přesto jsme byli pro banky stále na začátku a institucionální finance nepřicházely v úvahu. Jediná možnost byla někoho nakazit naší vizí. Na jedné veřejné prezentaci jsme se seznámili s Kubou Domitrou a pak už věci začaly zapadat do sebe.

V čem Vám Busyman pomohl v začátcích?: 

Busyman nám nepomohl jen v začátcích, pomáhá nám stále. Je partnerem ve finGOOD. Prvně to ale byla možnost prezentovat se před investory a debatovat s nimi. Už vytvoření business plánu a prezentace pro nás byla maturita. To jsme dřív nezažili. Vše bylo jen v našich hlavách a na áčtverkách poházených na stole. Takže i jakési metodické vedení se hodilo. Díky Romanově preciznosti a mojí neohroženosti jsme postupně dosáhli na první investici.

V jaké fázi byl Váš projekt, a kam jste se po investici dostali?: 

Měli jsme za sebou třičtvrtě roku ostrého provozu, necelou tisícovku investorů a 50 úvěrů. Vše vypadalo, že jdeme správným směrem. Naneštěstí ale zákonodárci odhlasovali likvidační a účelovou novelu zákona o spotřebitelském úvěru asi měsíc po investici. Zůstali jsme jako opaření. I díky kontaktům Busymana jsme rychle našli jinou cestu. Investice nám pomohla překonat tuto legislativní změnu a zaměřit obchodní model na firmy.

Jaké jsou vaše další vize?: 

To nejde stručně :-) Důležitá je pro nás stabilizace v ČR. Víme, že model funguje, zájem investorů i firem je, ale celkově chceme jít na vyšší úroveň fungování. Inovovat produkt o vnitřní účty, sekundární trh i autobid, rozšířit náš interní tým i obchodní síť. Taky pomýšlíme na zahraniční trhy, kde podobné projekty zatím nejsou.

Co se Vám líbilo na spolupráci s Busyman.cz?: 

Spolupráce je relativně hladká a bez zbytečných naškrobených límců a to nám moravákům vyhovuje. Spolupráce pokračuje a má neustálý vývoj. Tím, že Busyman shromažďuje spoustu projektů a sdružuje investory, tak i nám se otevírají možnosti, které mohou mít dopad do dalších možných partnerství. Taky je fajn, že pokud je potřeba něco Busymanu zaplatit, tak faktura chodí včas :-) Co dodat, dělají to dobře.

Busyman pohled: 

Projekt Fingood nás zaujal z několika důvodu. Všichni určitě známe Zonky, kde lidé půjčují lidem. Na platformě Fingood.cz, lidé půjčují tradičním českým firmám s mnohaletou historií. Firmy tak mají možnost získat růstový kapitál rychle online a navíc mají také možnost propojit se s koncovými zákazníky. Když investor poskytne svůj kapitál zajímavé české společnosti, seznámí se s jejím produktem a je i velmi reálné, že se stane jejím zákazníkem. Dalším důležitým faktorem je skutečnost, že české společnosti diverzifikují svou úvěrovou angažovanost mimo bankovní sektor a stávají se tak více flexibilními.

Zobrazeni: 
home
projekty


Busyman

Busyman.cz a jeho provozovatelé neposkytují služby investičního poradenství ve smyslu zákona č. 256/2004. Neposkytují poradenství pro trh s akciemi a cennými papíry. Dále také Busyman.cz, ani jeho provozovatelé, neručí za obsah zobrazených informací vložených samotnými inzerenty na internetové stránky Busyman.cz.

Tento portál provozuje společnost:
Genesis Invest s.r.o.
Haštalská 1072/6
110 00 Praha 1 - Staré Město

zapsaná pod C 175775 u Městského soudu v Praze. IČ: 24804185

© 2010 - 2020 Genesis Invest s.r.o.