VYBUDOVÁNÍ PROVOZU NA VÝROBU DŘEVNÍCH PELET URČENÝCH K VYTÁPĚNÍ

#2033

VYBUDOVÁNÍ PROVOZU NA VÝROBU DŘEVNÍCH PELET URČENÝCH K VYTÁPĚNÍ

Zalistované kategorie
Výroba, průmysl

Cílem investičního záměru je výstavba a provozování výrobní linky na produkci dřevních pelet určených pro spalování v domácích kotlích. Topení dřevními peletami je celoevropsky masivně podporováno jak státními, tak evropskými dotacemi do nákupu kotlů na jejich spalování (tzv. kotlíkové dotace).

Za projektem stojí společnost, která se touto oblastí zabývá, má za sebou již řadu realizací a vyvinula vlastní výrobní systém chráněný patentem. Na rozdíl od konkurence společnost přišla s vlastní inovací, jež spočívá ve zpracování vstupní suroviny ze dřeva postiženého kůrovcovou kalamitou. Této suroviny je na trhu přebytek i mimo kalamitní období a její cena vychází zhruba na 2/3 ceny pilin. Kůrovcem postižené dřevo nemá na kvalitu pelet vliv.

V tuto chvíli je předjednána dotace ve výši max. 20 mio. Kč.

Projekt se nachází ve fázi kompletního technologického řešení. Je vybrána vhodná lokalita pro umístění provozu a předběžně projednáno případné bankovní financování. Banka je ochotna projekt financovat, avšak pod podmínkou přistoupení ručícího subjektu. Jedná se o financování do výše 20 % investiční hodnoty a zahájení provozu. Zbylých 80% bude financováno bankovním úvěrem. Rozjezd bude zajištěn překlenovacím úvěrem.

Hledá se vhodný semi-aktivní či pasivní investor se zájmem o vybudování výroby a distribuce pelet s minimální obsluhou a vysokou návratností.

 

Výše investice: 12 000 000 CZK  /  Odhadovaná návratnost: 30 měsíců /  Fáze projektu: Máme potenciální zájemce

Máte zájem podpořit tento projekt?

Líbí se vám tento projekt a máte zájem ho podpořit? Zašlete nám své kontaktní údaje pomocí formuláře vpravo, obratem se vám ozveme za účelem bližšího seznámení s projektem a projednání dalších podrobností.

Těšíme se na případnou budoucí spolupráci.

CZK

Více informací k projektu

Dejte nám prosím vědět, jestli vám smíme zasílat novinky z dění okolo Busyman.cz formou emailového newsletteru. Svůj souhlas můžete samozřejmě kdykoliv odvolat, stačí nám poslat krátký mail s žádostí o odebrání na adresu domitra@busyman.cz a my vás z distribučního seznamu obratem odstraníme.


Busyman

Busyman.cz a jeho provozovatelé neposkytují služby investičního poradenství ve smyslu zákona č. 256/2004. Neposkytují poradenství pro trh s akciemi a cennými papíry. Dále také Busyman.cz, ani jeho provozovatelé, neručí za obsah zobrazených informací vložených samotnými inzerenty na internetové stránky Busyman.cz.

Tento portál provozuje společnost:
Genesis Invest s.r.o.
Haštalská 1072/6
110 00 Praha 1 - Staré Město

zapsaná pod C 175775 u Městského soudu v Praze. IČ: 24804185

© 2010 - 2020 Genesis Invest s.r.o.