PATENTOVANÁ TECHNOLOGIE ROZPUSTNÉ NETKANÉ TEXTILIE - NÁHRADA PLASTU?

REALIZOVÁNO
#2052

PATENTOVANÁ TECHNOLOGIE ROZPUSTNÉ NETKANÉ TEXTILIE - NÁHRADA PLASTU?

Jedná se o patentovanou technologii, která na trh uvádí fóliové sáčky a tašky z netkané textilie. Oba tyto výrobky jsou rozpustné v horké vodě o teplotě 85 °C. Zároveň se jedná o materiál s velkým potenciálem. Co byste řekli na pytle na odpadky, přepravky, rukavice, lékařské roušky, obaly na jídlo, jednorázové nádobí,...?. Jeho součástí je polyvinylalkohol (PVA), který se používá už od roku 1930. Dnes se jím potahují třeba lékové kapsle. PVA se obvykle vyrábí z ropy, ale při výrobě nově vynalezeného materiálu se používají přírodní plyny. Vzniká tak ekologicky nezávadná látka rozpustná ve vodě.

Díky tomuto revolučnímu složení se taška rychle rozpustí. Sáčky a tašky stačí vložit do vody a zamíchat. Za pár minut se úplně rozpustí. Zbudou jen neškodné látky, který se vyskytují přirozeně v přírodě.

Odolnost sáčků a tašek lze libovolně měnit! Materiál je úžasně variabilní. Teplotu, při níž se materiál likviduje, lze upravit. Dají se tak vyrobit sáčky, které se rozpustí už ve studené vodě (používají se v zemích se suchým podnebím, např. Chile) až po téměř vroucí vodu. Obrovskou výhodou je, že není potřeba zavádět nové stroje - granulát stačí vyměnit za klasické "ropné" granule v jakémkoli stroji na výrobu folie.

Hledá se investor, který pomůže této nové technologii a materiálu nalézt široké uplatnění ve světě.

Výše investice: 2 500 000 - 5 000 000 CZK  /  Fáze projektu: Máme potenciální zájemce

Máte zájem podpořit tento projekt?

Líbí se vám tento projekt a máte zájem ho podpořit? Zašlete nám své kontaktní údaje pomocí formuláře vpravo, obratem se vám ozveme za účelem bližšího seznámení s projektem a projednání dalších podrobností.

Těšíme se na případnou budoucí spolupráci.

CZK

Tento projekt byl již realizován.
Pokud vás však zajímá jeho aktuální stav, tak můžete požádat o více informací zde:


Více informací k projektu

Dejte nám prosím vědět, jestli vám smíme zasílat novinky z dění okolo Busyman.cz formou emailového newsletteru. Svůj souhlas můžete samozřejmě kdykoliv odvolat, stačí nám poslat krátký mail s žádostí o odebrání na adresu domitra@busyman.cz a my vás z distribučního seznamu obratem odstraníme.


Busyman

Busyman.cz a jeho provozovatelé neposkytují služby investičního poradenství ve smyslu zákona č. 256/2004. Neposkytují poradenství pro trh s akciemi a cennými papíry. Dále také Busyman.cz, ani jeho provozovatelé, neručí za obsah zobrazených informací vložených samotnými inzerenty na internetové stránky Busyman.cz.

Tento portál provozuje společnost:
Genesis Invest s.r.o.
Haštalská 1072/6
110 00 Praha 1 - Staré Město

zapsaná pod C 175775 u Městského soudu v Praze. IČ: 24804185

© 2010 - 2020 Genesis Invest s.r.o.