BIOKOMPOZITNÍ MATERIÁL ZE ZEMĚDĚLSKÉHO ODPADU NAHRAZUJÍCÍ KŮŽI V ŘADĚ ODVĚTVÍ

#1986

BIOKOMPOZITNÍ MATERIÁL ZE ZEMĚDĚLSKÉHO ODPADU NAHRAZUJÍCÍ KŮŽI V ŘADĚ ODVĚTVÍ

Napadlo vás někdy, jak by vypadaly výrobky z materiálu, který má vzhled kůže, ale nemusí mít švy a je přírodní, rozložitelný, tedy nezatěžující životní prostředí? Kupříkladu kabelky, nábytek, oblečení, autosedačky… V podstatě jakýkoliv produkt. Přesně takovému se věnují autoři v své startupové firmě.

Projekt se zabývá designem, vývojem a výrobou dlouhodobě udržitelných a zdravých materiálů na bázi bakteriální celulózy. Bakteriální celulóza je přírodní polymer, který autoři pěstují v jižní Indii na zemědělském odpadu – vodě z hnědých kokosů. Jedná se o biokompozitní materiál, který je stoprocentně rozložitelný v přírodě, současně ale pevný, flexibilní, vodě odolný, dá se vyrobit ve formě plátů, nebo přímo namodelovat do formy 3D objektů beze švů. Využití najde hlavně v oděvním a nábytkářském průmyslu, a to jako zastupení kůže nebo jejích plastových náhrad.
 
Autoři doposud investovali 20 000 Eur po dobu jednoho roku a pěti měsíců z vlastních zdrojů.
 
Autorka byla nominována slovenským Forbes v kategorii „30pod30“ a má za sebou studia i práci v zahraničních společnostech.
 
Investor se hledá proto, aby bylo možno projekt posunout do další fáze. Investice by byly využity hlavně na výrobu strojů a zařízení výrobní jednotky. To by umožnilo zvýšit kvalitu výroby materiálů, kapacitu produkce a urychlit výrobní čas, a tím i zúčastnit se trade shows. Ideálním investor by pocházel z oblasti textilní výroby nebo oděvního průmyslu.

Výše investice: 2 100 000 CZK  /  Odhadovaná návratnost: 17 měsíců /  Fáze projektu: Máme potenciální zájemce

Máte zájem podpořit tento projekt?

Líbí se vám tento projekt a máte zájem ho podpořit? Zašlete nám své kontaktní údaje pomocí formuláře vpravo, obratem se vám ozveme za účelem bližšího seznámení s projektem a projednání dalších podrobností.

Těšíme se na případnou budoucí spolupráci.

CZK

Více informací k projektu

Dejte nám prosím vědět, jestli vám smíme zasílat novinky z dění okolo Busyman.cz formou emailového newsletteru. Svůj souhlas můžete samozřejmě kdykoliv odvolat, stačí nám poslat krátký mail s žádostí o odebrání na adresu domitra@busyman.cz a my vás z distribučního seznamu obratem odstraníme.