Lynch Peter - nejdříve zkušenost, pak investice

Jednou z významných osobností světového investičního trhu je bezesporu Peter Lynch, který je považován za jednoho z nejúspěšnějších manažerů na trhu investičních fondů.

Peter Lynch se narodil roku 1944 ve městě Newton ve Spojených státech. Vystudoval dvě významné americké univerzity, Boston College a Wharton School na Pensylvánské univerzitě a v roce 1969 nastoupil do společnosti Fidelity jako analytik.

V průběhu své kariéry se proslavil na pozici manažera společnosti Fidelity Magellan Fund, která se stala mezi lety 1977 až 1990 nejvýkonnějším investičním fondem na světě. V době, kdy Lynch vstoupil do společnosti na vedoucí pozici manažera, měl fond Magellan hodnotu 20 milionů dolarů.

V době, kdy firmu opouštěl, tj. v roce 1990, a odešel do důchodu ve svých 46 letech, byla cena fondu v aktivech více jak 14 miliard Dolarů. Za dalších dvacet let se jeho hodnota zvýšila o dalších 36 miliard. Když odcházel do vyslouženého důchodu, měl jeho majetek hodnotu 50 miliard Dolarů.

Heslo, kterým se celý život řídit je: „Investuj do toho, co poznáš, protože nejlepší příležitost nalezneš tam, kde tomu nejvíce rozumíš.“