Jak to u nás funguje?

 

Jste investor?

1. Krok - Osobní schůzka

Osobní schůzka je pro nás základem k tomu, abychom vzájemně pochopili, jak fungujeme a co od sebe při dlouhodobé spolupráci můžeme očekávat. Protože hlavní odlišností Busymana na trhu, je zaměření se na tzv. "smart money", neboli "chytré peníze", tak je našim cílem maximálně navnímat Váš profil a potřeby, abychom Vám následně byli schopni optimálně prezentovat pouze projekty, kterým budete schopni mimo finance nasdílet i případnou přidanou hodnotu, vycházející z oblastí, kterým rozumíte nejlépe. Tím přirozeně dosáhneme bezpečnějších investic a akcelerace.

2. Krok – Forma spolupráce

Jako investor máte v podstatě dvě možnosti, jak s námi zůstat v kontaktu:

  • První možností je, že se na osobní schůzce dohodneme, že nás zůstanete pouze "sledovat" formou pravidelného newsletteru, s přehledem o novinkách a projektech, které průběžně přidáváme do naší databáze, s tím, že pokud Vás něco zaujme, tak to budeme řešit individuálně.
  • Druhou možností je členství v Busyman clubu, které představuje užší formu spolupráce, kdy mezi nejvýraznější benefity patří například: Aktivní vyhledávání projektů na míru, pravidelná setkávání v rámci "Busyman days", kde máte možnost živě sledovat prezentace vybraných projektů, ale také networkingu s ostatními členy klubu, sdílené investice v rámci klubu, plnohodnotné využití naší digitální platformy, včetně přístupu k detailům projektů, společenské události a mnoho dalšího. Kompletní seznam benefitů členství naleznete v sekci Club.

3. Krok - Vyhledání vhodného projektu

Pokud vás zaujme jakýkoliv projekt, tak Vám dáme adekvátní podporu v komunikaci s ním a pro členy klubu i pomoc při nastavení vstupní strategie a způsobu financování, či controlingu vybraného projektu.

 

Jste autor?

1. Krok – Pošlete nám svůj projekt

Naše databáze projektů není o tom, že se do ní dostane jakýkoliv projekt. Naopak jdeme cestou zkvalitňování projektů a jejich přípravy předtím, než se vůbec vyvěsí na platformu Busyman.cz. Jsme otevřeni veškerým nápadům a lidem, oslovit nás může patnáctiletý student stejně jako majitel firmy hledající partnera do podnikání či vědec nebo maminka na mateřské. S každým autorem se seznámíme osobně a chceme slyšet o projektu do hloubky a hlavně vědět, kdo za ním stojí. Na této schůzce zjišťujeme, v jaké fázi se projekt nachází, co má a nemá připraveno a zda je reálné jej komunikovat investorům či nikoliv.

Vložit projekt

2. Krok – Příprava projektu + jeho komunikace investorům

Autorovi následně pomůžeme s přípravou základního podkladu pro oslovení investorů, tzv. teaseru. Zde je také jediný poplatek ze strany autora, na základě kterého hotový teaser vyvěsíme na naši platformu Busyman.cz po dobu 6 měsíců. Poplatek je rozložen na dvě poloviny, přičemž první část se hradí při zahájení přípravy projektu a druhá po dokončení před finálním zalistováním. Z teaseru se zveřejňuje jen první odstavec, aby noví investoři, kteří přijdou na Busyman.cz, měli základní představu, o co se jedná. Teaser jako takový je neveřejný dokument, ke kterému mají přístup pouze členové Busyman Clubu, čili investoři, se kterými spolupracujeme na velmi úzké bázi. Tímto chráníme autory a jejich projekty před zneužitím myšlenky.

3. Krok – Jednání s investorem

Ve chvíli, kdy se na projekt přihlásí investor či Vám schůzku domluvíme napřímo, Vás s ním posadíme k jednomu stolu. V tom je naše činnost unikátní, přímo se seznámíte s investorem, který o Váš projekt projevil zájem. Pokud jsme se něco naučili, tak to, že investice nakonec vždy směřuje do člověka, a proto je tento krok osobního seznámení se naprosto podstatný. Jako autor byste si měl také uvědomit, že tak, jako si investor vybírá projekt, tak si i autor vybírá investora. V případě, že se s investorem domluvíte na investici a dojde k její realizaci, poplatek success fee za nalezení investora pro Váš projekt se dělí na dvě poloviny, kdy polovinu hradí investor a polovinu autor tak, aby to bylo férové.

 

Shrnutí na závěr? Nebojte se Váš nápad komunikovat, připravovat a posouvat. Každý, kdo má vizi a chuť něco změnit, má u nás dveře otevřené.