Jak to u nás funguje?

 

Jste investor?

1. Krok - Osobní schůzka

Osobní schůzka je pro nás základem k tomu, abychom se vzájemně pochopili a co od sebe při dlouhodobé spolupráci můžeme očekávat. Protože hlavní odlišností Busyman.cz na trhu je zaměření se na tzv. "smart money" neboli "chytré peníze", je naším cílem maximálně navnímat váš profil a potřeby, abychom Vám následně byli schopni prezentovat pouze ty projekty, kterým budete schopni mimo finance dodat i případnou přidanou hodnotu vycházející z oblastí, kterým rozumíte nejlépe. Tím přirozeně dosáhneme bezpečnějších investic a akcelerace.

2. Krok – Forma spolupráce

Jako investor máte v podstatě dvě možnosti, jak s námi zůstat v kontaktu:

  • První možností je uzavřít na osobní schůzce dohodu, že nás budete pouze "sledovat" prostřednictvím pravidelného newsletteru s novinkami o projektech, které průběžně přidáváme do naší databáze. A pokud vás něco zaujme, budeme to řešit individuálně.
  • Druhou možností je členství v Busyman klubu, které představuje užší formu spolupráce a znamená i určité benefity. K těm nejvýraznějším patří: aktivní vyhledávání projektů na míru, pravidelná setkávání v rámci "Busyman days", kde máte možnost živě sledovat prezentace vybraných projektů a networkovat s ostatními členy klubu, sdílené investice v rámci klubu, plnohodnotné využití naší digitální platformy, včetně přístupu k detailům projektů, společenské události a mnoho dalšího. Kompletní seznam benefitů členství naleznete v sekci Busyman klub.

3. Krok - Vyhledání vhodného projektu

Pokud vás zaujme jakýkoliv projekt, získáte od nás adekvátní podporu v komunikaci s jeho autory a pro členy klubu i pomoc při nastavení vstupní strategie a způsobu financování, či controlingu vybraného projektu.

 

Jste autor?

1. Krok – Pošlete nám svůj projekt

Naše databáze projektů neznamená, že se do ní dostane jakýkoliv projekt. Naopak jdeme cestou zkvalitňování projektů a jejich přípravy předtím, než se vůbec vyvěsí na platformu Busyman.cz. Jsme otevřeni veškerým nápadům a lidem, oslovit nás může patnáctiletý student stejně jako majitel firmy hledající partnera do podnikání či vědec nebo maminka na mateřské. S každým autorem se seznámíme osobně a chceme slyšet o projektu do hloubky a hlavně vědět, kdo za ním stojí. Na této schůzce zjišťujeme, v jaké fázi se projekt nachází, co má a nemá připraveno a zda je reálné jej představit investorům či nikoliv.

Vložit projekt

2. Krok – Příprava projektu + jeho představení investorům

Autorovi následně pomůžeme s přípravou základního podkladu pro oslovení investorů, tzv. teaseru. Zde je také jediný poplatek ze strany autora, na základě kterého hotový teaser vyvěsíme na naši platformu Busyman.cz po dobu šesti měsíců. Poplatek je rozložen na dvě části, přičemž první část se hradí při zahájení přípravy projektu a druhá po dokončení před finálním zalistováním. Případně má autor možnost využít našeho mentoringového programu zaměřeného na pomoc s profesionální přípravou projektu a podkladů pro investora. Z teaseru se zveřejňuje jen titulní stránka se hlavními informacemi, aby noví investoři, kteří navštíví web Busyman.cz, měli základní představu, o co se jedná. Teaser jako takový je neveřejný dokument, ke kterému mají přístup pouze členové Busyman klubu, čili investoři, se kterými spolupracujeme na velmi úzké bázi. Tímto chráníme autory a jejich projekty před zneužitím myšlenky.

3. Krok – Jednání s investorem

Ve chvíli, kdy o projekt projeví zájem investor zprostředkujeme vám s ním schůzku - posadíme vás k jednomu stolu. V tom je naše činnost unikátní, přímo se seznámíte s investorem, který o váš projekt projevil zájem. Pokud jsme se něco naučili, pak že investice nakonec vždy směřuje k člověku, a proto je tento krok seznámení naprosto podstatný. Jako autor byste si měli také uvědomit, že tak, jako si investor vybírá projekt, tak si i autor vybírá investora. V případě, že se s investorem domluvíte na investici a dojde k její realizaci, má Busyman.cz nárok na tzv. success fee za nalezení investora pro váš projekt. Ten se dělí na dvě části, kdy jednu hradí investor a druhou autor.

 

Shrnutí na závěr? Nebojte se o vašem nápadu hovořit, připravovat jej a posouvat kupředu. Každý, kdo má vizi a chuť něco změnit, má u nás dveře otevřené.