Archiv článků / 2019

 • 14.04.2019

  Bojíte se, že vám někdo ukradne nápad?

  Častokrát se v naší praxi potkáváme se situacemi, kdy má zakladatel startupu obavy, že mu v průběhu přípravy či uvedení své myšlenky v realitu jeho nápad někdo ukradne.

  Z naší zkušenosti je tato paranoia spíše zbytečná, ale na druhou stranu je vhodné být opatrný. Týká se to zejména osob, se kterými se při budování startupu dostanete do styku.
  K uvedení příkladu nemusíme chodit daleko, a to rovnou k založení největší sociální sítě na světě – Facebooku.

 • 26.03.2019

  Víte, jak efektivně motivovat tým?

  Ve světě, kterému vládnou peníze, je náležitě motivovaný tým na jedné prvních příček, která určuje případný úspěch mladého startupu. Bez podpory týmu totiž samotný zakladatel roztlačí svůj startupový vlak jen velice obtížně.

  Peníze až na prvním místě

  A jak tedy dostatečně motivovat svůj tým? Zpravidla fungují dvě možnosti, jak dát dohromady ty nejlepší lidi.

 • 10.03.2019

  Koučing a mentoring jako součást cesty

  V dnešní době, kdy se neustále klade větší důraz na rychlost a kvalitu práce, je až k údivu, kolik lidí neřeší možnosti sebevzdělávání a mentoringu. Pokud si toto téma vztáhneme na autory nových projektů, tak ti mají mnohdy svou představu o tom, jak by měl jejich projekt fungovat, ale už často netuší, jak by měli fungovat oni sami, jak se zlepšovat a posouvat kupředu. A právě k určitému progresu slouží koučing, který vás provede osobnostním rozvojem, a mentoring, jenž vás nakopne k pracovnímu zlepšení.

   

 • 05.03.2019

  Co dělat KDYŽ: Tým přestane věřit vizi

  Vize je nejdůležitějším článkem každého začínajícího projektu, ale zároveň také bodem, který se snadno ztrácí ze zřetele. Jak s vizí pracovat, aby ji ctil i tým? A co dělat, když zjistíte, že zmizela?

 • 20.02.2019

  Podnikání při studiu? Jde to!

  Být současně podnikatelem i studentem vyžaduje několik předpokladů k dosažení úspěchu, a to jak v podnikání samotném, tak i ve zvládnutí studijního programu. Nebudeme zde rozebírat možnosti podnikání na střední či dokonce základní škole, protože se jedná o velmi náročnou a ojedinělou situaci, která sebou nese řadu i právních komplikací vzhledem k nízkému věku mladých podnikatelů.

 • 06.02.2019

  Jak podnikat, když vám není 18 let?

  Máte v hlavě zajímavý nápad, vidíte potenciál a chcete rozjet svoje podnikání? Zní to jednoduše, ale co když vám nebylo ještě osmnáct let? Rozjet svoje podnikání můžete i tak. Více se dozvíte v článku, který jsme připravili spolu s Advokátní kanceláří Macek I legal .

 • 03.02.2019

  Crowdfunding jako možnost financování projektu

  Tento článek chceme věnovat všem, kteří pojem crowdfunding neznají nebo nad ním přemýšlejí jako nad možnou variantou financování svého záměru.

  Pojem crowdfunding je spojení dvou slov: crowd, což znamená dav, a funding financování – do češtiny tedy lze přeložit jako “davové financování”. Jeho cílem je nabídnout potenciálním klientům produkt nebo službu, kterou si od vás koupí, a zároveň vám přispějí na rozjezd vašeho projektu.