Archiv článků / 2015

 • 28.12.2015

  4 OTÁZKY, KTERÉ SI JE TŘEBA POLOŽIT PŘED ZAČÁTKEM PODNIKÁNÍ

  Rozhodli jste se, že chcete být podnikatel. Musíte tedy počítat s vysokou mírou selhání, nonstop prací, a pokud jste jedním z několika málo „šťastlivců“, kterým se podnikání rozkvete, přibude vám odpovědnost obživy jiných lidí v závislosti na vás. Samozřejmě podnikání s sebou nese flexibilitu práce a bytí svým vlastním šéfem s odměnou budování něčeho smysluplného.

  Zde jsou čtyři otázky, na které si je třeba odpovědět před samotným začátkem podnikání.

 • 19.12.2015

  WOOLET – PENĚŽENKA, KTEROU UŽ NIKDY NEZTRATÍTE

  Představte si, že už nikdy neztratíte peněženku, sadu klíčů nebo jakékoliv jiné zásadní položky. Všechny vaše obavy o bezpečnost věcí, které s sebou nosíte, by kompletně zmizely. Woolet je známý hlavně jako „chytrá“ peněženka, která vás nechce opustit. Woolet je ovšem celý ekosystém.

 • 07.12.2015

  Lucie Brešová, CFO Skypickeru: V příštím roce budeme nabírat tisíc lidí

  DESÍTKA NOVÝCH LIDÍ TÝDNĚ

  Na začátek nám řekněte, jak se Skypickeru momentálně daří

  Daří se nám skvěle, rosteme jako draci. V lednu nás bylo 30, teď je nás přes 300. Obraty budou letos atakovat dvě miliardy, loni to přitom bylo 145 milionů za celý rok. Splnili jsme i cíle, které jsme si stanovili. Prvním bylo napojit na klasické aerolinky ty lowcostové a kombinování a rozšiřování naší nabídky. Druhým bylo rozšiřování partnershipů, spolupracovat s námi chce čím dál tím víc společností, takže se na náš inventář dostane víc zákazníků.

 • 30.11.2015

  NEJVĚTŠÍ STARTUP PROPADÁKY ROKU 2015

  1. Rate My Speech

  Nahrajete si svoji řeč a necháte se ohodnotit. Na první pohled užitečné. Umět mluvit na veřejnosti je důležité a nechat se ohodnotit nezávislími lidmi zní docela lákavě. Aplikace však nepřilákala dostatek uživatelů a ztroskotala tak v podstatě na nezájmu. Zakladatel Attila Szigeti však uznává, že měli spíše jen prototyp služby, než propracovanou a životaschopnou aplikaci.

 • 17.11.2015

  10 NEJZAJÍMAVĚJŠÍCH PROJEKTŮ NA KICKSTARTERU, KTERÉ JEŠTĚ MŮŽETE PODPOŘIT!

  1. G-RO – chytrý kufr
  web

 • 09.11.2015

  OBJEVUJTE PIVA S PŘÍBĚHEM DÍKY PIVNÍ ZÁSILCE

  Pokud vám standardizované pivo z velkovýroby chutná nezajímavě, zkuste Pivní zásilku. Její zakladatel Marek Badík si vytyčil ambiciózní cíl – chce zvýšit veřejné povědomí o místní pivní produkci s bohatou historií a vytvořit kolem ní živou komunitu fanoušků. Mini a mikro pivovary přitom dnes zažívají nevídaný rozmach, a tak je skutečně z čeho vybírat.

 • 22.10.2015

  ZAČÍNAJÍCÍ STARTUP PRECTIME.CZ BOJUJE NA HITHITU

  Tvůrci tohoto projektu se sami inspirovali mnoho let v akademickém prostředí. Jan Hovad vystudoval doktorát na VŠ a v byznys sféře pracoval osobně na projektech v USA a Číně. Dalším členem týmu je Milan Tomeš, který byl studentem Honzy a nyní mu pomáhá rozvíjet celý projekt. V neposlední řadě je to Jakub Škrbel, který se o projektu dozvěděl od svých přátel z Growjob institutu. Všechny tyto impulzy vedly k tvorbě interaktivní webové platformy, zaměřené na efektivní výuku cizích jazyků.

 • 19.10.2015

  PROSTŘEDÍ PRO VAŠE ROSTLINY, ZVÍŘATA NEBO OBOJÍ!

  Biopod je aplikací kontrolovaný box, který automaticky reguluje teplotu, světlo, vlhkost, ventilaci a srážky. Můžete si tedy vypěstovat cokoli od bylin, zeleniny či zahradních květin. A nebo si nastavit přesně takové podnebí, které bude ideálním domovem pro vaše drobné domácí zvíře.

  https://www.youtube.com/watch?v=DkSg_H3mwLo

 • 15.10.2015

  Dělat startup je jako pracovat na jedoucím pickupu, varuje náborové video

  Uznáváme, tohle video jsme zachytili s několikadenním zpožděním, takže termín pro přihlášení jste už nejspíš propásli. Nicméně jak známe pozadí startupových akcelerátorů, se zajímavým projektem a dobrým týmem určitě máte šanci i po skončení deadlinu, tak neházejte flintu do žita. Musíte ale opravdu být zajímaví – v předchozích třech akceleračních programech prošlo Hub:raumem 36 startupů z 15 zemí světa, které porotci vybrali z více než 2000 přihlášek.

  No ale teď už to slíbené video, které vás stejně zajímá nejvíc:

 • 07.10.2015

  Centrum podpory inovací VŠB–TUO spustilo třetí ročník akceleračního programu Green Light

  Před výběrem projektů proběhne workshop, díky kterému si základní podnikatelský záměr každý uchazeč zpracuje a to tak, aby byl schopen odpovědět, co je jeho produktem, jaký problém řeší, kdo je jeho zákazníkem a co bude projektu přinášet zisk.

Stránky