Archiv článků / 2013

 • 13.12.2013

  Novinky z byznysu, které by Vám dnes neměly uniknout

  Na stavbu pokračování pražského metra přitečou další 2,5 miliardy z Evropské investiční banky. Česká metropole tak vyčerpá na podzemní dráhu celý jedenáctimiliardový rámec úvěru. Mexiko otevřelo svůj dosud přísně regulovaný trh s ropou. Co dalšího se děje ve světě byznysu a peněz?

  Praha si půjčí další miliardy na dostavbu metra A

 • 12.12.2013

  Headhunting na Facebooku: start up s velkým poteciálem

  Firma Jobote mladého brněnského programátora vyvinula on-line nástroj pro personalistiku na sociálních sítích. Čtyři měsíce starý start-up získal už slušný počet zákazníků i významného investora. Ten má ale jednu "výtku": projekt má podle něj mířit mnohem výš, než jsou propočty zakladatelů.

  Když před rokem a půl čtyřiadvacetiletý Tomáš Horáček pracoval jako programátor v jedné brněnské firmě, zaujal jej interní e-mail z personálního oddělení. Firma hledala nové zaměstnance a ptala se těch stávajících na doporučení.

 • 11.12.2013

  Nová daň pro živnostníky bude cílit na firmy ve ztrátě.

  Nová minimální daň se dotkne podnikatelů, kteří jsou dlouhodobě ve ztrátě a nemají jiné příjmy. Vznikající vládní koalice chce novým opatřením připravit firmy o možnost obejít povinnosti placení daní. Podle ČSSD by se nová daň dotkla až statisíců živnostníků.

  Součástí programu budoucí vládní koalice bude novinka pro živnostníky – minimální daň. Tu zaplatí podnikatel, který bude dlouhodobě ve ztrátě a nebude mít jiné příjmy. Opatření má být cílené především na živnostníky, kteří obcházejí placení daní.

 • 28.11.2013

  Virtuální šílenství: Digitální měna Bitcoin překonala hranici 1000 dolarů

  Virtuální měnu bitcoin uznává čím dál více široká veřejnost i investiční komunita. Teď kybernetické platidlo překonalo na burze hodnotu 1000 dolarů. Podle kritiků ho lze však snadno používat k nezákonným činnostem.

  Hodnota kybernetické měny bitcoin poprvé překonala hranici 1000 dolarů. Pokračuje tak ve vysokém růstu v tomto měsíci, ke kterému přispělo jednání o virtuální měně v americkém Senátu.

 • 20.11.2013

  Warren Buffett : Šestý největší akcionář Exxon Mobil

  Fond Berkshire Hathaway se stal šestým největším akcionářem Exxon Mobil, když ve třetím čtvrtletí nakoupil přes 40 milionů akcií tohoto těžaře. Jde o největší obchod fondu od května 2011.

  Legendární americký investor Warren Buffet o sobě dal zase vědět. Jeho investiční fond Berkshire Hathaway totiž podle zprávy, kterou poslal americkému regulátorovi burzovního trhu (SEC – Security and Exchange Commission), ve třetím čtvrtletí tohoto roku nakoupil 40,1 milionu akcií jedné z největších firem světa – těžařské Exxon Mobil.

 • 15.11.2013

  Čtyři důvody, na které si dát pozor při založení start-up společnosti

  Výsledky řady výzkumů tvrdí, že start-up má mnohem větší šanci uspět, pokud je založen týmem spoluzakladatelů a ne jednotlivcem, protože různé vlastnosti spoluzakladatelů se mohou navzájem doplňovat, podporovat a také kontrolovat. V některých případech ale může vést k úplné katastrofě.

 • 14.11.2013

  Česká ekonomika mezičtvrtletně opět klesla

  Česká ekonomika opět klesá. Mezičtvrtletně se HDP propadl o 0,5 procenta. Analytici přitom očekávali, že HDP naváže na dobré výsledky z druhého letošního kvartálu a opět poroste. Růst či minimálně jeho tempo klesá i v ostatních evropských ekonomikách.

  Zatímco výsledky za druhé čtvrtletí naplňovaly ekonomy alespoň mírným optimismem, aktuální údaj působí opět depresivně. Český HDP ve třetím čtvrtletí meziročně i mezičtvrtletně klesl. Oproti druhému čtvrtletí se ekonomika propadla o půl procenta, oproti loňskému třetímu čtvrtletí o 1,6 %. 

 • 13.11.2013

  První česko-vietnamské investiční a exportní fórum

  Dne 5. 11. 2013 se v prostorách ministerstva průmyslu a obchodu uskutečnilo První česko-vietnamské investiční a exportní fórum. Zájem o něj předčil očekávání organizátorů, protože se o perspektivní Vietnam přišlo zajímat téměř 70 zájemců z pěti zemí.

 • 13.11.2013

  Mějte přehled o tom, co se dnes děje v byznysu

  Buznys prostředí je velmi pestré a úsilím každé společnosti je nabízet služby, které splňují požadavky jejich zákazníků. Zde se můžete dočíst o sedmi podstatných zprávách z dění byznysu.

 • 07.11.2013

  Podpořtě BUSYMAN.cz na Facebooku

  Sociální sítě se stávají stále důležitějšími informačními kanály a nezbytnou součástí našeho života.  Právě ony tvoří věrnou uživatelskou komunitu a pomocí virtuálního světa informují uživatele o novinkách, dění a situaci dané oblasti.

  BUSYMAN.cz působí na Facebooku několik měsíců, proto bychom byli rádi, kdyby se povědomí našich stránek mezi uživateli Facebookových stránek ještě více rozšířilo.

Stránky