Archiv článků / 2013

 • 31.12.2013

  Díky metodě GTD budete v novém roce pracovat efektivněji

  Jak se naučit správně třídit pracovní poštu? Zkuste si před koncem roku vyzkoušet metodu GTD, která vás v příštím roce donutí pracovat efektivněji.

  Všichni ten pocit známe – blíží se konec roku, obchodní kostky byly hozeny a o Vánocích přemýšlíme víc, než by se slušelo. A potom každý, kdo pracujeme v kanceláři, děláme si svůj malý předvánoční úklid. Tak proč si tento pocit klidu a pořádku neužívat celý rok? Naučíme vás, jak si lépe zorganizovat svůj pracovní čas. Jak na to?

 • 20.12.2013

  Eseróčko za korunu a další změny, které přinese rok 2014

  Společnosti s ručením omezeným půjde od roku 2014 zakládat už za korunu. Na druhou stranu se zvyšuje odpovědnost statutárních orgánů firmy.

  V souvislosti s rokem 2014 se nejčastěji hovoří o novém občanském zákoníku. Neméně důležité změny ale zavádí také zákon o obchodních korporacích, který v podstatě nahrazuje stávající obchodní zákoník. Připravili jsme souhrn hlavních novinek, které zákon podnikatelům přináší.

  Více svobody, ale také odpovědnosti

 • 13.12.2013

  Novinky z byznysu, které by Vám dnes neměly uniknout

  Na stavbu pokračování pražského metra přitečou další 2,5 miliardy z Evropské investiční banky. Česká metropole tak vyčerpá na podzemní dráhu celý jedenáctimiliardový rámec úvěru. Mexiko otevřelo svůj dosud přísně regulovaný trh s ropou. Co dalšího se děje ve světě byznysu a peněz?

  Praha si půjčí další miliardy na dostavbu metra A

 • 12.12.2013

  Headhunting na Facebooku: start up s velkým poteciálem

  Firma Jobote mladého brněnského programátora vyvinula on-line nástroj pro personalistiku na sociálních sítích. Čtyři měsíce starý start-up získal už slušný počet zákazníků i významného investora. Ten má ale jednu "výtku": projekt má podle něj mířit mnohem výš, než jsou propočty zakladatelů.

  Když před rokem a půl čtyřiadvacetiletý Tomáš Horáček pracoval jako programátor v jedné brněnské firmě, zaujal jej interní e-mail z personálního oddělení. Firma hledala nové zaměstnance a ptala se těch stávajících na doporučení.

 • 11.12.2013

  Nová daň pro živnostníky bude cílit na firmy ve ztrátě.

  Nová minimální daň se dotkne podnikatelů, kteří jsou dlouhodobě ve ztrátě a nemají jiné příjmy. Vznikající vládní koalice chce novým opatřením připravit firmy o možnost obejít povinnosti placení daní. Podle ČSSD by se nová daň dotkla až statisíců živnostníků.

  Součástí programu budoucí vládní koalice bude novinka pro živnostníky – minimální daň. Tu zaplatí podnikatel, který bude dlouhodobě ve ztrátě a nebude mít jiné příjmy. Opatření má být cílené především na živnostníky, kteří obcházejí placení daní.

 • 05.12.2013

  Pět rad, jak zabránit tomu, aby zákazníci neodcházeli ke konkurenci

  Každá firma ztrácí zákazníky. To je prostě přirozená součást obchodního života, ale víte proč vlastně odcházejí?

  Pokud znáte důvody, které vaše zákazníky vedly k tomu, aby od vás odešli, pak máte možnost jejich počet snížit. Z jakých důvodů tedy zákazníci odcházejí? • 04.12.2013

  Změny v účetnictví, které přinese rok 2014

  Nový občanský zákoník a zákon o obchodních korporacích zasáhl do řady oblastí. Včetně zákona o účetnictví a vyhlášky k tomuto zákonu pro podnikatele.

  Změny neminuly ani oblast účetnictví. Především se jedná o zákon o účetnictví, který byl novelizován zákonným senátním opatřením č. 344/2013 Sb. a vyhlášku o účetnictví, jež reagovala na změny v institutech soukromého práva.

  Vybrané změny zákona o účetnictví

 • 03.12.2013

  Víme, kdy podnikatel může požádat o snížení záloh na zdravotním pojištění

  Podnikatel může v případě nepříznivého vývoje své ekonomické situace požádat zdravotní pojišťovnu o snížení vyměřené výše zálohy.

 • 29.11.2013

  Pracovní poměry jednatelů od roku 2014

  Nová legislativa zasáhne také i do pracovních poměrů statutárních orgánů a členů statutárních orgánů, včetně jejich odměňování.

 • 28.11.2013

  Virtuální šílenství: Digitální měna Bitcoin překonala hranici 1000 dolarů

  Virtuální měnu bitcoin uznává čím dál více široká veřejnost i investiční komunita. Teď kybernetické platidlo překonalo na burze hodnotu 1000 dolarů. Podle kritiků ho lze však snadno používat k nezákonným činnostem.

  Hodnota kybernetické měny bitcoin poprvé překonala hranici 1000 dolarů. Pokračuje tak ve vysokém růstu v tomto měsíci, ke kterému přispělo jednání o virtuální měně v americkém Senátu.

Stránky