Archiv článků / 2011

 • 15.11.2011

  Umělecké sklo – investice, která získává na hodnotě

  České sklo je pro svět stále synonymem kvality a tradice. Mezi jeho milovníky ale není zájem pouze o historické a tradiční české broušené sklo. Stále častěji se sběratelé zaměřují na moderní výtvarná díla. Největší zájem je o práce "klasiků", jako je František Vízner, Stanislav Libenský a Jaroslava Brychtová, René Roubíček nebo Jiří Harcuba. Prosazuje se i mladší generace sklářských výtvarníků.

 • 04.11.2011

  Petr Šimůnek, FORBES: "Byznys je umění. Má přinést peníze a štěstí."

  Dovolenou musíš strávit v Becher´s baru v Puppu. Musím hrát golf, poznat Janouška na tři sta metrů a vědět, jak moc chce být pan Gross gróf. A musíš umět přehazovat peníze zleva doprava, prohnat je přes Švýcarsko, Kypre, Lichtenštejnsko a Karibik. A máš to doma. Jdi miliardář.

  Takhle nějak vypadá představa o úspěšných podnikatelích v Česku. Jenže v reálu jsou to spíš šíbři než podnikatelé, jakkoliv sofistikovaně někteří z nich mohou působit.

 • 02.11.2011

  Hlasování veřejnosti v Soutěži Podnikatelských Záměrů bylo zahájeno

  25. října 2011 – Soutěž Podnikatelských Záměrů pokročila v druhé části října do užšího kola. To bylo zahájeno výběrem pěti podnikatelských záměrů, které nejlépe odpovídaly stanoveným požadavkům. „Příjemným překvapením pro nás byla rozmanitost přihlášených záměrů, zároveň to pro náš tým ale znamenalo několikahodinové diskuze nad výběrem pěti nejlepších“ odhaluje za pořadatele soutěže pozadí výběru záměrů Ing. Jiří Kučera.
   
  Do užšího kola soutěže byly vybrány následující projekty:
   
 • 02.11.2011

  Na konci října proběhl Summit O investování v Mongolsku

  V návaznosti na úspěch summitu o investování v Mongolsku zroku 2010, se organizátoři rozhodli toto úspěšné setkáníopakovat i v letošním roce. V letošním roce akce proběhla nakonci října opět v Hong Kongu v dvojnásobném počtu účastníků s cílem investovat do projektů v Mongolsku vice jak dvcojnásobnou částku z roku 2010. Letošní ročník přilákal mnohé významné investory a zahraničníspolečnosti. 

 • 18.10.2011

  Deloitte zveřejnil žebříček 50 nejrychleji rostoucích technologických firem v Evropě

  Společnost Deloitte zveřejnila nový žebříček Technology Fast 50, který tvoří 50 nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a jihovýchodní Evropě, který vychází z porovnání obratu firem za posledních pět let. Česká firma se umístila na druhém místě, když ji předčil pouze rumunský internetový prodejce letenek Vola.ru.

  Nejrychleji rostoucí technologickou firmou v Česku je provozovatel internetových stránek LiveSport. Celkově skončila v středoevropském žebříčku Deloitte Fast 50 na druhém místě. Společnosti vyrostl obrat za pět minulých let o 5820 procent.

 • 22.09.2011

  Tomáš Sedláček, aneb filosofie Eura

  Když už tolik jedinců upíná své naděje k rozpadu eura, bylo by fajn si představit, co by se dělo potom. Vyhodit zlobící počítač z okna mají ve slabší chvílí tendenci mnozí, otázkou ale je, jakýpak bude život bez počítače.

  První otázka je základní: bude Evropě lépe s jednotnou měnou nebo s 27 různými? Pokud je správné za b), ať to euroskeptici řeknou nahlas a neskrývají se za newspeak eurorealismu, protože to s realismem má společného asi tolik co ryba s motocyklem. 

 • 02.09.2011

  Pepper de Callier - zkušenosti k nezaplacení

  Více, než 25 let vyhledává a koučuje výkonné manažery a před třemi lety se rozhodl usadit v Česku. Ze své pražské kanceláře firmy Bubenik Partners se Američan Pepper de Callier věnuje nejen klientům z Evropy, ale i těm z Asie a Spojených států. Koučoval představitele takových podniků jako Boeing, General Motors, Hitachi nebo Japan Energy.

  Zkušenosti jsou často k nezaplacení, v oboru řízení firem to platí dvojnásob. Proto vám Hospodářské noviny budou každý čtvrtek přinášet úryvky z jeho připravované knihy "Common Sense Wisdom for Career Success" (Zdravý rozum v úspěšné kariéře).

 • 02.09.2011

  Jan Bubeník: jak se z VIP manažera stane VIP nezaměstnaný?

  Rozhovor s headhunterem, Janem Bubeníkem, z Bubenik Partners.

  Kdo vlastně dneska frčí? Jakému kandidátovi neodoláte?

 • 10.08.2011

  Riziko státních dluhopisů, aneb jistá investice dnešní doby?

  Investoři do dluhopisů nesou tři hlavní rizika –úrokové, kreditní a likviditní. Všechna tři rizika jsou zohledněna ve výnosu dluhopisu. Při růstu zmíněných rizik roste požadovaný výnos a klesá cena dluhopisu.

  Úrokové riziko u drženého dluhopisu znamená nebezpečí, že centrální banka zvýší základní úrokovou sazbu, a to neočekávaně nebo více, než trh očekával. Kreditní riziko je termín pro možnost zvýšení pravděpodobnosti neplnění závazků ze strany emitenta dluhopisu (nedodrží splátky úroků či jistiny).

 • 26.07.2011

  Investovat do realit? Ano, v Srbsku a České Hoře!

  Je třeba rozlišovat, druh reality (nemovitosti), která je předmětem investice. I když růst cen nemovitostí poslední dobou zpomaluje nebo stagnuje a tento trend v následujících měsících bude pokračovat, vyplatí se zaměřit se na rozvíjející Evropské regiony.

Stránky