Archiv článků / 2010

 • 16.12.2010

  Hort a Skoupil: česká vína, která lze doporučit

  Mezi to nejlepší, co lze pořídit z českých vinic, jak do domácího archívu, tak pro své klienty nebo zahraniční partnery jako ukázku českého umu, patří vinařství Hort a vinařství Petra Skoupila. 

  Vinařství Hort bylo založeno roku 1999 a dnes vyrábí 80 000 lahví. Vlastní certifikát degustátora, který je platný v celé Evropské unii. Pískovcové vinné sklepy se nachází v Dobšicích u Znojma.

 • 01.12.2010

  Comeback: Fornarina

  Milovníci italské značky Fornarina už nemusejí zoufat. O26.listopadu tohoto roku je totiž zpět v Praze a to konkrétně v OC Palladium. Zároveň vás jistě potěší, že za nákup originálních kousků zaplatíte méně než v zahraničí.

 • 11.11.2010

  Boeing jako pro Kellnera

  Nejbohatší Čech si koupil vlastní luxusní Boeing. Zpráva, která nedávno prolétla všemi českými médii a plno zdejších milionářů jen zlostně zaskřípalo zuby. Kellner je zase o krok napřed. Podívejme se společně, za kolik si takové letadlo můžete pořídit také.

 • 09.11.2010

  Cygnet – prvotřídní oblek na čtyřech kolech

  Trend malých autíček do města, která zabírají jen o něco málo více než jeden metr čtvereční asfaltu, zaujal nejen koncern Daimler, který přišel se Smarty, ale i legendární Aston Martin, jenž přišel po luxusních supersportech s modelem Cygnet. Ten je jen tři metry dlouhý a přesto pojme čtyři lidi. 

 • 08.11.2010

  Balmain nyní v Praze

  Módní dům Balmain je ve světě velice známý. Nyní se dostává do podvědomí milovníkům módy i v České republice. Nahlédněte s námi do minulsoti této značky. Pierre Alexandre Claudius Balmain, narozen roku 1914 v Paříži, byl proslulý díky své velice sofistikované a elegantní módě. Jeho sloganem bylo, že móda je architekturou pohybu. Po druhé světové válce se stal králem francouzské módy. Oblékal například Evu Gardner či Brigitte Bardot.

 • 06.11.2010

  Ulysse Nardin Freak Diavolo Rolf 75

  Jedinečná edice k 75. narozeninám svého prezidenta a majitele, nesoucí odpovídající název Freak Diavolo Rolf 75, bude vyhotovena z platiny a bude majitelem společnosti take vlastnoručně podepsána. S tím ale zřejmě nebude až taková dřina, při pomyšlení na 75ti kusové omezení. Tyto výroční pánské hodinky nebudou mít klasický ciferník s hodinovými ručičkami, dokonce ani korunku. Tu zde suplují dvě otočné lunety, jedna na natahování, druhá na seřizování.

 • 25.09.2010

  Metaxa AEN

  Řecké Navždy. O této brandy říkají, že je to Duše Řecka. Řeč je samozřejmě o Metaxe jejíž chuť si oblibíly, kromě Řeků ještě dva národy – Němci a Češi, kteří ji začali popíjet ve velkém. Přestože si Metaxa získala renomé lepšího pití, chyběl ji stále ještě krůček k tomu, aby se zařadila mezi opravdový luxus. Tedy dokud nepřišla AEN Metaxa, která se směle rovná tomu nejlepšímu, co kdy člověk proléval hrdlem.

 • 18.09.2010

  Audi R8 GT

  Přišli jste na to, že je Vám vaše stávající R8 již málo? Pokud ano, tak máte možnost pokoukávat po jiné, aniž by jste museli oželit její líbivý outfit. Audi totiž představuje limitovanou sérii R8 GT, jejíž motor V10 od Lamborghini dosahuje po úpravě 560 koní, zatímco na váze přišla o celých 100 kg. Dieta zahrnuje ztenčené čelní sklo, tenčí sklo mezi kabinou a motorovým prostorem, zadní víko motoru z lehkého polykarbonátu a nahrazení hliníkových dílů za karbonové. Další změny se týkají intérieru.

 • 18.09.2010

  Mortlach 70 - whisky z roku 1938 na prodej

  Mortlach 70 nyní o šest let překonává dosud nejstarší dochovanou whisky Glenfiddich. Pod ochranná křídla své značky ji vzali Gordon a MacPhail. Krátce nato byla na pokyn Johna Urquharta, dědečka současných generálních ředitelů společnosti, Davida a Michaela Urquhartových, přelita do svého osudového sherry sudu. Přesně po 70. letech bylo rozhodnuto, že je nevyšší čas a tak byla ze sudu přelita do 54 lahví běžné velikosti a 162 menších, kde strávila další dva roky.

 • 18.09.2010

  Highland park Orcadian Vintage

  Pro ty z vás, kteří rádi zapíjí své životní úspěchy něčím o trochu ostřejším a opojnějším, než je láhev vychlazeného šampaňského, tu máme omamný nápoj z nejsevernějších skotských palíren na souostroví Orkneje, které jsou brány jako jedny z nejlepších a nejtradičnějších na světě. Z tajemně černé, bažinami protkané země, vychází neméně tajemná limitovaná single malt whisky Orcadian Vintage od tradiční značky Highland park.

Stránky