Centrum podpory inovací VŠB–TUO spustilo třetí ročník akceleračního programu Green Light

Centrum podpory inovací VŠB–TUO spustilo třetí ročník akceleračního programu Green Light

Před výběrem projektů proběhne workshop, díky kterému si základní podnikatelský záměr každý uchazeč zpracuje a to tak, aby byl schopen odpovědět, co je jeho produktem, jaký problém řeší, kdo je jeho zákazníkem a co bude projektu přinášet zisk.

V rámci Startup akcelerátoru účastníci podstupují intenzivní přípravu formou prak­tických workshopů a individuálních konzultací. Mezi mentory se i letos objeví řada významných odborníků, aby poskytli mladým týmům cenné rady a zkušenosti. Program podpořilo také mnoho významných společností či vývojářských firem, jako Deloitte, Software Solutions, Rainfellows nebo Software Development Europe. Nově se do programu kromě ostravských vysokých škol zapojila i Slezská univerzita v Opavě.

V minulých ročnících uspěl například elektronický stavební deník, elektrický skateboard či řešení umožňující slepým a zrakově postiženým lidem svobodnější pohyb po okolí.

Jak vypadají takové projekty, které si Green Lightem projdou? Podívejte se na report z března, kde zaujalo právě řešení pro slepé – využívající Kinectu. Zmíněný elektronický stavební deník s názvem Buildeo, které si vybralo Centrum podpory inovací jako vítězný projekt, si zas chválí, že ho Green Light posunul dál.

„Metodologie Lean přístupu, kterou jsme si osvojili v průběhu programu, se hodí pro jakýkoli typ projektu a usnadní nám být maximálně efektivní a snížit riziko na minimum. Poznali jsme spoustu lidí z úspěšného byznysu a naučili se, jak komunikovat s partnery. Podnikání je dovednost a my jsme získali spoustu cenných rad od skutečně zajímavých lidí z široké škály oborů, které k podnikání patří. Finanční výhrou ve startup show jsme získali podporu pro další postup,“ říká Jan Fluksa z Buildea.

Během uplynulých ročníků se do programu přihlásilo 102 projektů, z toho 18 se jich zúčastnilo závěrečné Startup Show, kde své nápady prezentovaly nejen před publikem, ale především před porotou a investory.

Přihlášky do programu je možné zasílat prostřednictvím e-přihlášky na webových stránkách, a to do 30. října 2015. Veškeré informace o programu, mentorech a podpořených projektech se dozvíte na stránkách Green Lightu.

Autor: 
redakte Tyinternety.cz